690 680 960

Pożar domu koło Lublina. Strażacy uratowali budynek przez spaleniem (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń na dolnej kondygnacji piętrowego budynku mieszkalnego. Udało się nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia.

Pożar na terenie jednej z posesji w miejscowości Stasin w gminie Konopnica został zauważony w sobotę około godziny 22. Natychmiast powiadomiono służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Lublina, Konopnicy, Pawlina i Kozubszczyzny, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak się okazało, paliła się kotłownia w domu jednorodzinnym.

W pomieszczeniu zgromadzony był opał, co dodatkowo potęgowało płomienie. Jak nas poinformowano, ogień zaczynał się się już rozprzestrzeniać na pozostałą część budynku.

Szybko udało się jednak opanować sytuację i ugasić pożar. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Pewnie zwarcie instalacji elektrycznej, bo w/g straży cóż by innego?

    • Według porządku prawnego panującego w Polsce, od ustalania przyczyn pożaru jest uwaga: Policja. Także rola strażak kończy się wraz ze zgaszeniem ognia.

  2. Brawo za szybką akcję.

  3. Każdego dnia mamy ponad 15 pożarów dziennie, na terenie całego kraju, których przyczyną jest właśnie wada instalacji elektrycznej. Trochę te statystyki się poprawiają ostatnimi laty, ale należy uważać i robić przeglądy instalacji elektrycznej.

Kursy walut

  • USD 4.3247zł -0.12%
  • GBP 5.3302zł 0.11%
  • EUR 4.685zł 0.07%
  • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas