Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar budynku mieszkalnego. Poparzona młoda kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj w miejscowości Suchowola Kolonia doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Do szpitala z poparzeniami ciała trafiła jedna osoba. Wstępne straty po pożarze oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do pożaru doszło wczoraj w miejscowości Suchowola Kolonia w gminie Adamów w powiecie zamojskim. Strażacy przejęli zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest murowany budynek mieszkalny.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Zamościa, Krasnobrodu, Suchowoli i Potoczka, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Suchowola, strażacy stwierdzili, że z okien na parterze murowanego, budynku mieszkalnego wydobywały się płomienie. Z uzyskanych informacji wynikało, że wszystkie osoby przebywające w zagrożonym budynku, ewakuowały się na zewnątrz.

– Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palące się pomieszczenia kuchni i przedpokoju. Następnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych prowadzi działania wewnątrz budynku. W wyniku czego z budynku wyniesiono butlę na gaz propan – butan 11 kg, na którą podano jeden prąd wody celem schłodzenia. Dalsze działania polegały na oddymieniu pomieszczeń, dogaszaniu oraz wyniesieniu z budynku części wyposażenia. Na miejsce przybył pracownik socjalny z UG Adamów, celem udzielenia doraźnego wsparcia i pomocy – informuje mł. bryg. Andrzej Szozda z KM PSP Zamość.

W wyniku pożaru obrażeń doznała młoda kobieta, która została przetransportowana do szpitala. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się substancjami łatwopalnymi. Spaleniu uległy pomieszczenia kuchni i przedpokoju wraz z wyposażeniem i sprzętem AGD. Działania gaśnicze trwały 2,5 godziny. Straty oszacowano na kwotę 60 tys. zł.

(fot. PSP Zamość)

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112