Powstała pierwsza na Lubelszczyźnie leśna ścieżka biegowa

Wczoraj inauguracyjnym biegiem „Wolność jest w Naturze” oddano do użytku leśną ścieżkę biegową. Znajduje się ona w kompleksie Lasów Kozłowieckich.

W niedzielę w Lasach Kozłowieckich w Nadleśnictwie Lubartów oddano do użytku biegaczy trasę biegową „Kopanina”. Jest ona jedną z 25 podobnych ścieżek biegowych, które powstały w całym kraju, a jedyna na Lubelszczyźnie. Trasa powstała w ramach projektu realizowanego przez Lasy Państwowe we współpracy z Ministrem Środowiska „Wolność jest w naturze”. Została ona utworzona głównie po to, by urozmaicić miłośnikom aktywnego spędzania czasu wypoczynek na łonie natury. Oprócz o miejsca warte odwiedzenia, takie jak rezerwat Kozie Góry czy ścieżka dydaktyczna „Kopanina”. Oprócz zdrowego, gdyż w świeżym i czystym powietrzu biegania, można jednocześnie poznać miejsca warte odwiedzenia, takie jak rezerwat Kozie Góry czy ścieżka dydaktyczna „Kopanina”.

W ramach oddania do użytku trasy, odbył się bieg o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. Wystartowało w nim 240 osób, które to miały do pokonania dystans 8,8km. Najszybszy z biegaczy trasę pokonał w 29 minut. Nie zabrakło również biegu specjalnie dla najmłodszych. Ci mieli do pokonania trasę o długości 200 metrów a startowało w nim 88 dzieci. Najlepsi z obu biegów zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami a także upominkami.

Początek jak i koniec trasy biegowej „Kopanina” zlokalizowany jest przy nowoczesnym Parkingu Leśnym „Kopanina”, około 500 m od drogi krajowej nr 19 Lublin – Lubartów.. Wszystkie odcinki trasy prowadzą przez urokliwy kompleks Lasów Kozłowieckich leżący na terenie Nadleśnictwa Lubartów.
(fot. Nadleśnictwo Lubartów)
2014-09-29 18:47:56

2 komentarze

 1. Niestety . Nie jest to pierwsza ścieżka biegowa na Lubelszczyźnie. Takowa była jeszcze wcześniej , w latach osiemdziesiątych w Firleju , a dokładnie w lesie , w okolicach ówczesnego ośrodka wypoczynkowego Zakładów Mięsnych i „Gracja” gdzie się zaczynała i biegła w stronę byłego Ośrodka wypoczynkowego PKP a dalej w stronę ośrodka wypoczynkowego FSC . Były tam różnego rodzaju przeszkody terenowe do pokonania podobne do tzw. „małpiego gaju” w jednostkach wojskowych.
  Nadleśnictwo Lubartów pewnie pamięta tamte czasy.
  Pozdrawiam.

 2. Fajna dobrze zorganizowana impreza 🙂 ładna trasa biegowa 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online