Pow. Janowski: Nowe samochody dla straży pożarnej

Strażacy ochotnicy z powiatu janowskiego wzbogacili się o nowe samochody ratowniczo gaśnicze. Dziewięć pojazdów zostało przekazanych do właściwych jednostek.

W niedzielę w Chrzanowie na terenie powiatu janowskiego odbyło się uroczyste przekazanie 8 samochodów ratowniczo gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dziewiąty pojazd został przekazany w Potoku Wielkim podczas odbywających się tam uroczystości religijnych.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Tadeusz Milewski, Starosta Powiatu janowskiego Jerzy Bielecki a także Wójtowie Gmin w których znajdują się jednostki OSP które otrzymały pojazdy.

Średnie samochody ratowniczo gaśnicze na podwoziu IVECO trafiły do OSP Andrzejów, Batorz, Chrzanów, Wólka Ratajska i Potok Wielki natomiast lekkie samochody ratowniczo gaśnicze na podwoziu FORD otrzymały jednostki: Dzwola, Godziszów Drugi, Modliborzyce i Wierzchowiska Pierwsze.

Nowe wozy zostały zakupione w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 w ramach programu zrealizowanego w ramach konsorcjum gmin powiatu janowskiego pn „Ochrona naturalnych ekosystemów Lasów Janowskich„ dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.
null
null
(fot. PSP Janów Lubelski)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika