Potrąciła oplem rowerzystkę. Zignorowała fakt, iż cyklistkę przepuszczał kierowca innego auta (foto)

Na szczęście rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12 na ul. Bohaterów Września w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Poligonową potrącona została rowerzystka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego.

Jak wstępnie ustalono, kierująca oplem kobieta jechała lewym pasem jezdni w kierunku obwodnicy. Zignorowała jednak fakt, iż na prawym pasie stoi auto, którego kierowca przepuszczał rowerzystkę przejeżdżającą na drugą stronę jedni przejazdem dla jednośladów. W wyniku tego potrąciła cyklistkę.

Na szczęście poszkodowana nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Została opatrzona na miejscu przez ratowników medycznych. Kobieta z opla została ukarana mandatem karnym.

(fot. lublin112)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Ono było jakaś nie tego,Szkoda,że nie zbadano na zawartość.

 2. Puścić to sobie można bąka. Nikt nikogo nie puszczał, ani przepuszczał, tylko jeden pojazd ustępował innemu należnego mu pierwszeństwa. I wszytko odbywało się prawidłowo, do czasu, aż nadjechał 3 uczestnik ruchu (kierujący samochodem) – bezmyślna drogowa ameba.

  • Panie Piotrze, ustawmy się w końcu na jakąś sesję na mieście, porobimy zdjęcia źle zaparkowanym samochodom, będzie morowo.

  • Większym nieszczęściem na polskich drogach od drinkniętych kierowców są rowerzyści.

 3. Powinna mieć zatrzymane uprawnienia.

  • Gdyby nie było tam niebezpiecznego przejazdu dla rowerów to raszpla na rowerze musiałaby uważać. A tak to mamy zderzenie.

 4. W Krakowie niedawno zmieniono organizację ruchu tak, że na jezdniach jednokierunkowych z dwoma pasami ruchu, tylko prawy pas służy do jazdy na wprost, lewy zaś tylko do skrętu i zawracania. Efektem tego jest, to że najlepsi kierowcy Europy, jeżdżą po powierzchni wyłączonej z ruchu lewym pasem na wprost.
  W Krakowie popełniono błąd. Ktoś naiwnie uwierzył, że biała farba wpłynie na kierowców. Jeżeli zakaz omijania/wyprzedzania nie wpływa, to jak znaki poziome mają wpłynąć?

 5. To była przedstawicielka handlowa , one umieją jeździć i to bardzo dobrze ale rowerzystów traktują jak powietrze , w ogóle jak by nie istnieli . Kilka dni temu też mnie taka przedstawicielka potrąciła , połamała mi rower na ścieżce , policji nie chciała wzywać , mówiła że ma gotowe oświadczenie !

 6. Może nie wiedziała że rowerzysta znajdujący się już na przejeździe ma pierwszeństwo

 7. Bardzo ciekawe. Sprawczyni została ukarana mandatem i dopiero teraz policja ustala szczegółowe okoliczności. Teraz to już nie ma co ustalać jak przyjęła mandat.

 8. Potencjalna morderczyni została ukarana mandatem i puszczona dalej?

 9. Niezidiociały mimo bulu

  Zasadnicze pytanie: Która szkółka draiwerska wypuszcza te niedouczone dzidy ???!!!

  • Spróbuj nie przepuścić niektórych bab przez kurs. Usłyszysz ze jesteś seksistą, mizoginem, chamem i jeszcze cię postraszą sądem za dyskryminacje. Ciekawe opowieści słyszałam od znajomych instruktorów,oj ciekawe. I w sumie to sporo wyjaśnia.

 10. Kierujące ewidentnie wysuwają się na prowadzenie w statystykach wypadków i podejrzewam że te korzystne dla nich do tej pory statystyki ,szybciutko się zmienią na niekorzystne .Z własnych obserwacji i przykrych doswiadczeń od dawna wiem że panie za kierownicą są kompletnie rozkojarzone i jadą na tzw ,czuja ,do tego wiekszość z nich ignoruje podstawowe prawa fizyki ,a potem jest płacz i lament

 11. Kto wymyśla te chore przejazdy,kto projektuje i kto odbiera?Wielopasmowa jezdnia,ograniczenie do ilu?Kasa unijna?A już w ogóle nie rozumiem ludzi popierających te twory,bo nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem.Jak ktoś powie”na zachodzie lub cywilizowanym kraju”to norma to niech pokaże,ja jakoś nie zauważyłem.

  • Tutaj problemem nie było istnienie przejazdu rowerowego, ale omijanie na przejściu dla pieszych, które jest manewrem zakazanym, nawet jeśli na PDP nie ma nikogo. Czysty przypadek zadecydował o tym, że potrącona została akurat rowerzysta. Równie dobrze tłumok z opla mógł zdjąć z przejścia matkę z dzieckiem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach