Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrąciła oplem rowerzystkę. Zignorowała fakt, iż cyklistkę przepuszczał kierowca innego auta (foto)

Na szczęście rowerzystka nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12 na ul. Bohaterów Września w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Poligonową potrącona została rowerzystka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego.

Jak wstępnie ustalono, kierująca oplem kobieta jechała lewym pasem jezdni w kierunku obwodnicy. Zignorowała jednak fakt, iż na prawym pasie stoi auto, którego kierowca przepuszczał rowerzystkę przejeżdżającą na drugą stronę jedni przejazdem dla jednośladów. W wyniku tego potrąciła cyklistkę.

Na szczęście poszkodowana nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała. Została opatrzona na miejscu przez ratowników medycznych. Kobieta z opla została ukarana mandatem karnym.

(fot. lublin112)

19 komentarzy

  1. Kto wymyśla te chore przejazdy,kto projektuje i kto odbiera?Wielopasmowa jezdnia,ograniczenie do ilu?Kasa unijna?A już w ogóle nie rozumiem ludzi popierających te twory,bo nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem.Jak ktoś powie”na zachodzie lub cywilizowanym kraju”to norma to niech pokaże,ja jakoś nie zauważyłem.

    • Tutaj problemem nie było istnienie przejazdu rowerowego, ale omijanie na przejściu dla pieszych, które jest manewrem zakazanym, nawet jeśli na PDP nie ma nikogo. Czysty przypadek zadecydował o tym, że potrącona została akurat rowerzysta. Równie dobrze tłumok z opla mógł zdjąć z przejścia matkę z dzieckiem.

Z kraju