690 680 960

Potrącenie rowerzysty na wjeździe na stację paliw. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Wieczorem czytelnicy poinformowali nas o wypadku przy stacji paliw koło Lublina. Jak ustaliliśmy, samochód osobowy potrącił rowerzystę. Na miejscu pracują policjanci.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Stasin koło Lublina. Na wjeździe na stację paliw potrącony został rowerzysta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, na chwilę obecną wiadomo, że poruszający się rowerem cyklista został potrącony przez samochód osobowy marki Alfa Romeo. Rowerzysta doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala.

Policjanci teraz prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadku.

(fot. nadesłane)

25 komentarzy

 1. Pewnie rowerzysta gnal po 4 paka
  Albo ćwiartkę
  Nie wyszło
  Życie

 2. Frania dawać, będzie nam „egzperdyzę” robił!

  Byłbym trzymał stronę rowerzysty (bo dość ewidentnie wymuszono na nim pierwszeństwo), gdyby nie to, że w ostatni weekend widziałem (na jednej z podmiejskich, nieoświetlonych dróg) rowerzystkę płci żeńskiej w wersji „batgirl” – ciemny trykocik rowerowy bez odblasków, ciemny rowerek, ciemno pod sufitem.
  Jak ją minąłem to widziałem w lusterku nieśmiało mrugającą, czerwoną lampkę LED… z przodu nie miała żadnego oświetlenia (a rower szosówka, na oko wart sporo, więc to nie o brak pieniędzy na zakup oświetlenia chodziło najwyraźniej).

 3. dlaczego żałują na światła? prawie wszyscy po zmroku jeżdżą bez powinni karać karać dobry pomysł z tablicami rejestracyjnymi o obowiązkowym OC dość tego …..

  • Z tymi tablicami czy OC to smieszny pomysł, ale juz karanie za brak oswietlenia po zachodzie słońca jak najbardziej tak i to zarówno na drogach publicznych jak i drogach dla rowerów bo to nie plac zabaw tylko droga z obowiązkiem jazdy prawa i tylko prawą stroną

   • tablice powinny być, i mówię to nawet ja.
    Nie chodzi o głupostki jakich się dopuszczają rządzący, ale o bezpieczeństwo i możliwość namierzenia właściciela zarejestrowanego pojazdu.
    Kiedyś nie było z tym problemu, rowerzyści uważali aby nie utrudniać płynnej jazdy po jezdni, mniejszy był też ruch uliczny – ale wprowadzając pierwszeństwa i przywileje dla rowerzystów, nie można zapominać o ich obowiązkach. Jeżdżąc slalomami pomiędzy autami, chodnikami i po PdP jakby nigdy nic, wloką się tempem spacerowym prowadząc za sobą sznur samochodów – często również ignorują znaki i sygnalizację świetlną… nikt im nic nie zrobi, ponieważ żaden dowód z kamerki nie wystarczy – sprawca takich wykroczeń musiałby zostać ujęty na gorącym uczynku aby można było wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje – a te się mnożą i błędnie utwierdzają przekonanie, że mu można wiele więcej.
    Ulica ma być bezpieczna dla każdego, dlatego wprowadzając rowery w jedno środowisko na równi z pojazdami mechanicznymi, powinno wymagać się równocześnie tego samego… nie jako bat – ale jako solidarne obowiązki względem wszystkich uczestników ruchu jakie za tym idą.

  • Skoro wszyscy rowerzyści jeżdżą po zmroku bez świateł, to jak to jest, że oni dożywają dnia następnego? I jak to jest, że wypadki z rowerzystami jest kilka w miesiącu, a nie dziesiątki codziennie?

 4. Jazda rowerem miedzy pojazdami samochodowymi to kalectwo na życzenie i brak wyobraźni.

  • Najlepiej rowerem po chodniku. A nad tym chodnikiem niech policjanci latają dronem i wlepiają mandaty po 2500PLN.

  • Dlatego ich nigdy nie żałuję jak lądują pod kołami, sami taki transport wybrali to niech sami nad swoim losem płaczą.

   • Życzę Ci, żeby twoje dzieci, wnuki, czy ktokolwiek bliski został kolażem. Albo nawet niech amatorsko porusza się rowerem.
    Może wtedy zrozumiesz, gdzie leży problem.

 5. Jak można żałować parę złotych na oświetlenie roweru .Gdy widzę takich dusigroszów na drogach to aż się chce poprosić pasażera by podczas wyprzedzania takiego sknery otworzył drzwi .

  • Przy takiej pogodzie jak dzisiaj, czyli pochmurnie, jakieś 10-25% poruszających pojazdów nie ma włączonego oświetlenia. Dlaczego wtedy nie otwierasz drzwi?
   A gdy komuś szkoda na parking i parkuje niezgodnie z przepisami to jak ich każesz?
   Skąd się bierze ta chęć do pouczania innych? Niemal wyłącznie pieszych i rowerzystów. Dlaczego nie pouczasz za niezatrzymanie się na zielonej strzałce czy STOPie?

 6. A widzicie jakie dobre czasy mamy ? Pan cyklista został potrącony przez samochód osobowy marki Alfa Romeo (!), a nie jak dawniej, „syrenką”, czy (o zgrozo), „maluchem”.
  Teraz leżąc w szpitalnym łóżeczku przemyśli sprawę, a ja dobrze pójdzie to i przepisów liźnie…

 7. W cywilizowanym świecie, ludzie na rowerach mają kamizelki odblaskowe. Trzeba ustawy żeby u nas tak samo było?

  • Co napiszesz, gdyby się okazało, że potrącony rowerzysta miał kamizelkę?
   Jeżeli oświetlenie roweru nie wystarcza i trzeba kamizelki, to może motocykliści tez powinni jeździć w kamizelkach? Kierowanie samochodem w kasku też poprawiło by bezpieczeństwo.

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas