Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie rowerzystki na ul. Fabrycznej w Lublinie

Dzisiaj po południu, przy parku Bronowice w Lublinie doszło do potracenia. Rowerzystka wpadła pod daewoo.

Do wypadku doszło w czwartek, około godziny 18:30, na ulicy Fabrycznej w Lublinie. Samochód osobowy potracił jadąca rowerem kobietę. Jak ustaliliśmy, przed przejściem dla pieszych w rejonie ulicy Bronowickiej stała grupa osób. Jadące prawym pasem w kierunku centrum auta zatrzymały się, by ich przepuścić. Wtedy też z przejścia skorzystała jadąca rowerem kobieta, jednak jadący lewym pasem kierowca samochodu osobowego wjechał na przejście i potrącił rowerzystkę.

Na miejsce wypadku przyjechało pogotowie ratunkowe oraz policja. Kobieta została przewieziona do szpitala. Jak informują lekarze, doznała m.in. złamania żeber oraz ogólnych potłuczeń ciała.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają teraz dokładne okoliczności zdarzenia. Wiadomo że oboje uczestnicy byli trzeźwi. Najprawdopodobniej oboje poniosą odpowiedzialność za zdarzenie. Rowerzystka, ponieważ przejeżdżała przez przejście, natomiast starszy mężczyzna, kierowcy daewoo, za to, że omijał auta, które zatrzymały się przed przejściem.

Potrącenie rowerzystki na ul. Fabrycznej w Lublinie

Potrącenie rowerzystki na ul. Fabrycznej w Lublinie
Potrącenie rowerzystki na ul. Fabrycznej w Lublinie
Potrącenie rowerzystki na ul. Fabrycznej w Lublinie

(fot. lublin112)
2014-05-22 20:09:21

9 komentarzy

 1. Moim skromnym zdaniem powinni dołożyć kierowcy daewoo. Nawet gdyby prowadziła ten rower to i tak by na nią wpadł. Pani powinna dostać jakiś mandat za przejazd rowerem przez przejście i tyle.

  • jakby prowadziła rower to poruszałaby się wolniej i albo zdążyłby przejechać albo ona się zatrzymała , w końcu tylko ona oberwała , a kierowca mandat za wyprzedzanie na przejściu .

   • Jakby kierujący nie omijał/wyprzedzał na PdP to również do potrącenia by nie doszło. Będzie sprawa w sądzie. Grzywna. utrata prawa jazdy, zwyżka OC. Ponowny kurs. Ponowny egzamin.

 2. wyprzedzanie na przejściu? szok!

 3. jezdze codzien rowerem do pracy no ale przez przejscie przeprowadzam…

  • mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

   Brawo „pawełku” – dobre z ciebie dziecko. Rób tak dalej, dłużej będziesz zdrowy.

 4. to podejrzewam ze jesteś jakiś 1 na 10. Bo reszta ma to gdzie .

 5. Pan Sołtys z Lublina

  Dobrze, że kobitka przeżyła bo kto by ten rower przemalował na biało i przydrutował do słupka ze znakiem: przejście dla pieszych.
  Ku przestrodze i pamięci – tak jak na Unii Lubelskiej.

 6. Ciekawe czy zacznie jeździć zgodnie z prawem po ulicy.

Z kraju