Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie pieszej w oku kamery. Zobacz nagranie (wideo)

Wczoraj na jednej z ulic w Kraśniku doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Moment potrącenia kobiety zarejestrowała kamera. Policjanci opublikowali film ku przestrodze.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 14.00 na ulicy Słowackiego w Kraśniku. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. W rejonie wypadku ratownicy zastali poszkodowaną pieszą oraz uszkodzony pojazd osobowy marki Volkswagen.

Jak wstępnie ustalili na miejscu funkcjonariusze kraśnickiej Policji, 55-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego jechał volkswagenem ulicą Słowackiego. W pewnym momencie w wyniku niezachowania należytej ostrożności potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 45-latkę z Kraśnika.

Kobieta w momencie zdarzenia była już na pasach. Oboje uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi. 45-latka trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę. Nagranie policjanci opublikowali ku przestrodze.

– Apelujemy o rozsądek i rozwagę zarówno do kierowców jak i pieszych, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze, bądźmy czujni aby nigdy nie zaskoczyła nas żadna nieprzewidziana sytuacja, obserwujmy otoczenie. Jako piesi zawsze upewniajmy się dodatkowo czy nie zagraża nam niebezpieczeństwo, mimo pierwszeństwa na przejściu dla pieszych dla własnego bezpieczeństwa ciągle rozglądajmy się na boki, abyśmy mogli odpowiednio w porę zareagować w razie nieprzewidzianego zagrożenia. Jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego na przejściu, czy też jako kierowcy jadąc samochodem nie korzystajmy z telefonów lub innych urządzeń utrudniających obserwację otoczenia. W czasie jesienno-zimowej aury korzystajmy z odblasków, nośmy jasne ubrania, w trakcie przechodzenia na drugą stronę odsłońmy kaptur lub inne nakrycie głowy, jeżeli utrudnia nam obserwację – apeluje aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

87 komentarzy

  1. powinni dawac mandaty pieszym za to ze sie nie rozgladaja w prawo i w lewo przed przejsciem

    • Czyli, według Ciebie, mam w połowie przejścia stanąć i się rozejrzeć. Człowieku, nawet na nagraniu widać, że tam 50 niebyło, tylko więcej. A jak nie widzę co się dziej, zwalniam

  2. Kierowca zawodowy.
    Pracował w MPK Kraśnik.
    Nie powinien juz ngdy wsiasv za kierownice autobusu.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo