690 680 960

Poszkodowany w wypadku 16-latek nie posiadał uprawnień, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu

Wczoraj w Pełczynie doszło do zderzenia busa z motocyklem. Do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony 16-latek kierujący jednośladem.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 15:30 w Pełczynie w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch pojazdów, w tym motocykla.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 42-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Fiat Ducato podczas włączania się do ruchu z zatoki autobusowej z zamiarem wykonania manewru zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Suzuki 16-latkowi doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Do szpitala został przewieziony 16-latek kierujący motocyklem. Jak się okazało, młodzieniec nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl nie był dopuszczony do ruchu. Teraz dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez świdnicką policję.

(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

 1. Takie coś trudno nazwać motocyklem. To do jeżdżenia po kartoflisku się nadaje po wykopkach ,żeby nie było że do złego namawiam.

  • Na lokalne drogi w sam raz😃

   • Lokalne drogi są drogami publicznymi i z takim pojazdem nie ma prawa go tam być. Nawet na polnej drodze ogólno dostępnej nie powinień jeżdzić pojazdem bez tablicy rejestrac. Może sbie pojeżdzić po własnym polu, bo sąsiad też nie zyczy sobie takich.

 2. mimo że kierujący jednośladem nie miał uprawnień a motor nie był dopuszczony do ruchu i tak sąd ukarze kierującego samochodem gdyż takie mamy prawo śmieszne a jak dojdzie do tego uszczerbek na zdrowiu cyklisty to dostanie wyrok z zawieszeniu.Brawo Polskie Prawo!

  • Dlaczego śmieszne? Prawo naruszył kierowca i za to zostanie ukarany. Małolat dostanie karę za inne wykroczenia.

 3. Dobrą papugę trzeba opłacić i zaraz będzie wina młodego.
  Brak uprawnień, motocykl niesprawny/niedopuszczony do ruchu i młody ugotowany na wolnym ogniu.

 4. czy ktoś widział patrol drogowy który kontrolował motocyklistę? np. słynne BMW na puławskiej rejestracji , stojące na Al. Mazowieckiego . Polecam sprawdzenie motocyklistów codziennie o 23 koło szpitala na Kraśnickiej .

 5. Okolice Skrzynic i Mętowa – tam sporo takich crossowców gania po szosach ale nikt ich nie zatrzymuje bo wszyscy z „dobrych” domów.

 6. i dobrze gnojowi tak, zniesć nie mozna tego ryku

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas