Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za pijanym kierowcą audi. Policjanci dopadli go w lesie (wideo)

W miniony wtorek lubelscy policjanci po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę audi. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci na drodze wojewódzkiej nr 747 zauważyli, jak kierowca audi podjął manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zignorował polecenie zatrzymania się wydane przez policjantów i zaczął uciekać.

Mundurowi ścigali kierowcę przez kilka kilometrów. Mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy „na trzeciego”, w rejonie przejść dla pieszych, czy też skrzyżowań. W pewnym momencie zdecydował się zjechać w drogę leśną, którą kontynuował dalszą ucieczkę. Po kilkuset metrach porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.

Daleko jednak nie uciekł. Policjanci po chwili zatrzymali 21-latka z powiatu lubelskiego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko 3 promile alkoholu. Wkrótce stanie on przed sądem. Musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za jazdę pod wpływem alkoholu niezatrzymanie się do kontroli i kontynuowanie ucieczki oraz liczne wykroczenia tj. stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, na linii podwójnej ciągłej, czy też w rejonie przejścia dla pieszych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(fot. wideo Policja Lublin)

21 komentarzy

  1. Wystarczyłaby seria po oponach. W końcu po co policja ma broń? dla ozdoby?

  2. Milicjant Pioter zwarty i gotowy chciał zatrzymać audi do kontroli drogowej audi smignelo koło jego pasata Pioter się zerwał niczym koń strzelony z bata pędzi jak oszalały za audi po ulicach ale dopada je dopiero w lesie w belrzycach Brawo dla Piotra za to że zatrzymał kolejnego pijanego lotra 🙂

  3. 3 promile i w miarę jechać do przodu to trzeba mieć łeb.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo