Pościg za ciężarówką. W pojeździe znajdowały się papierosy o wartości ponad miliona złotych (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej nie dopuścili do nielegalnego wwozu na teren Unii Europejskiej 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.

W miniony piątek funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej KAS, po podjętym pościgu, ujawnili w miejscowości Dobryń Duży w powiecie bialskim, porzucony samochód ciężarowy.

Wokół naczepy ciężarówki funkcjonariusze natrafili na pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kierowca tego zestawu ciężarowego, chcąc dokonać przemytu papierosów z terytorium Białorusi do Polski, po odprawie granicznej, nie przystąpił już do kontroli przestrzeni ładunkowej zestawu, tylko oddalił się z miejsca prowadzonych odpraw towarowych na terminalu w Koroszczynie.

Po krótkim pościgu ciężarówka została jednak zatrzymana, a nielegalny towar zabezpieczono. W toku prowadzonych działań do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 41 i 31 at. Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za nielegalne wprowadzenie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad 1,1 mln zł.

Decyzją Sadu Rejonowego w Białej Podlaskiej, wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W sprawie prowadzone są dalsze czynności, realizowane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

(fot. NOSG)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej