Poruszający mail od Czytelnika. „Koronawirus i jego skutki w mojej rodzinie”

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy poruszającego maila, opisującego obecną sytuację jego rodziny wywołaną pandemią koronawirusa. Jej skutkiem była m.in. utrata pracy, a co za tym idzie środków do życia.

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa ma ogromne przełożenie na życie milionów ludzi. Jej ekonomiczne skutki widać już teraz i często wiążą się one z utratą pracy, czy też koniecznością zamknięcia biznesu. Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy poruszającego maila opisującego sytuację, w jakiej znalazła się jego rodzina.

– Chciałbym w paru słowach przedstawić sytuację, jaka zapanowała w naszym domu. Jest tragicznie. W miesiącu styczniu mój były pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę. Powód? Restrukturyzacja stanowiska pracy. Byłem kierowcą auta dostawczego do 3,5 tony. Przez chwilę pilnie poszukiwałem pracy, ale niestety oferenci okazywali się nie do końca uczciwi. Najpierw umawiali się na spotkania, a potem nie przychodzili na umówione miejsca i nie odbierali telefonów. W związku z tym zarejestrowałem się MUP jako bezrobotny.

Z racji stażu otrzymałem prawo do zasiłku w wysokości 603,17 zł netto. Moja partnerka pracuje na umowę zlecenie jako opiekunka osób starszych i zarabia (zarabiała) ok 1200 zł. Mamy na wychowaniu syna, chodzi do podstawówki. W chwili obecnej skończyły nam się pieniądze nawet na bieżące potrzeby. Zbliża się termin płatności rachunków, niektóre z nich są już przeterminowane.

Sytuacja z uzyskaniem jakiejkolwiek pracy jest taka, jak słychać i widać. W dodatku firma mojej partnerki zawiesiła wizyty z wiadomych powodów. Nie proszę o jałmużnę ani o pieniądze. Bardzo byłbym wdzięczny za załatwienie jakiejkolwiek możliwości zarobienia pieniędzy, bo za chwilę zaczniemy głodować – napisał Czytelnik.

Jak pisze Czytelnik w dalszej części maila, sytuacja stała się tragiczna. Podejrzewa, że podobny problem dotknął mnóstwo rodzin w Lublinie i całym kraju.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

121 komentarzy

 1. Źyczę panu powodzenia pewnie będzie dobrze.

 2. składaj papiery do centrum dystrybucji biedronki w Lubartowie nie ma dnia praktycznie żeby ktoś nowy nie było oprowadzany po centrum praca ciężka ale da sie zarobić sa ludzie z Lublina i pracują

 3. Jest wyraźnie napisane że zleceniobiorcom przysługuje. Sama pracuje na taką umowę i od 2 tygodni jestem na opiece.

 4. Ja bym najpierw spytał na kogo głosowali…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL