Port Lotniczy Lublin wprowadza kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Port Lotniczy Lublin zacieśniają współpracę. Chodzi m.in. o realizację działań mających na celu zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych, wspieranie projektów i programów w zakresie integracji społecznej i zawodowej.

W piątek 21 lutego podpisane zostało oficjalne porozumienie pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Portem Lotniczym Lublin. Przedmiotem współpracy ma być m.in. realizacja działań mających na celu zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz wspieranie projektów i programów w zakresie integracji społecznej i zawodowej. W ramach działań na rzecz kształtowania pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, przewidziane jest m.in. szkolenie pracowników lotniska, w tym nauka języka migowego. Wszystko po to, aby ułatwić komunikację z osobami niepełnosprawnymi i dzięki temu podnieść jakość ich obsługi.

– Chcemy, aby Port Lotniczy Lublin był dostępny dla każdego, a podróż odbywała się w komfortowych warunkach bez utrudnień. Obecnie dysponujemy wózkami do przejazdu przez bramkę kontroli dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, a także specjalnym pojazdem, który umożliwia transport na pokład samolotu. Podpisane porozumienie ma pomóc wdrożyć kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

W ramach porozumienia, Port Lotniczy Lublin udostępnia także swoją przestrzeń do realizacji działań promocyjnych na rzecz osób niepełnosprawnych. Dlatego od dzisiaj do wtorku 25 lutego, w ogólnodostępnej części terminala, pasażerowie mogą oglądać wystawę prac wyłonionych w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Są to nagrodzone prace malarskie, ale także rzeźby, które reprezentowały nasze województwo na etapie krajowym. Tematem przewodnim wystawy jest hasło: „Podróż moich marzeń”.

– Porozumienie o współpracy PFRON z lubelskim portem lotniczym to kolejny krok w stronę lepszej komunikacji i większej dostępności obiektów przestrzeni publicznej dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa oraz odwiedzających region podróżnych z niepełnosprawnościami. Prezentowana w holu wystawa sztuki niepełnosprawnych artystów jest dobrym przykładem współpracy, którą od dziś będziemy realizować na wielu płaszczyznach – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

To trzecie porozumienie zawarte przez PFRON z instytucją lotniczą. Dotychczas podobne dokumenty podpisane zostały z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” i Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

 1. To jest dobra wiadomość – szkoda tylko że nic się nie zmienia jeżeli chodzi o ścieżkę połączeń – cały czas ten sam marazm ! Szkoda że nasze lubelskie lotnisko jest tak słabo zarządzane ! Nie wspomnę o MOSIR bo to jest typowy generator kosztów a dobre źródło dochodu dla osób powiązanych w UM w Lublinie.

 2. Kilka lawet krążących po mieście lawet (wywożące nieprawidłowo zaparkowane na chodnikach pojazdy) zrobiłoby wielokrotnie więcej dla poprawy poruszania się osobom niepełnosprawnym po mieście, niż te wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę.
  Co ciekawe, te lawety robiłyby to za darmo, bo za niewielką prowizję od mandatu od każdego wywiezionego pojazdu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.724zł 0.26%
  • GBP 4.9009zł 0.71%
  • EUR 4.4101zł 0.28%
  • CHF 4.0996zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie