Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Port Lotniczy Lublin ma nowego wiceprezesa. To były poseł i pracownik urzędu miasta

Od dzisiaj powiększył się skład zarządu Portu Lotniczego Lublin. Powołany został wiceprezes lotniska. Jak wskazano, ma to na celu dalszy rozwój Portu Lotniczego Lublin oraz osiągnięcie jego celów statutowych.

Rada Nadzorcza zadecydowała o wprowadzeniu kolejnych zmian w składzie zarządu Portu Lotniczego Lublin. W środę zatwierdzona została uchwała, na mocy której w skład zarządu lubelskiego lotniska powołany został Jacek Andrzej Szczot. Będzie on pełnił funkcję wiceprezesa. Rada Nadzorcza wskazuje, że podejmując tą decyzję, miała na celu dalszy rozwój Portu Lotniczego Lublin oraz osiągnięcie jego celów statutowych.

Jacek Szczot przed laty pracował w urzędzie miejskim w Lublinie, był też pracownikiem naukowym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1994–1998 zasiadał w Radzie Miasta Lublin. Był posłem III kadencji z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W latach 2000 – 2001 pełnił w rządzie Jerzego Buzka funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. Od 2005 do 2007 kierował radą nadzorczą MPK Lublin, później objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

W wyborach samorządowych w 2018 bez powodzenia startował do sejmiku lubelskiego jako kandydat tej partii z listy PiS. W 2019 został dyrektorem Instytutu Elektrotechniki. O Jacku Szczocie było też głośno w związku z pobieraniem bonów paliwowych, za co usłyszał zarzuty a następnie wyrok. Odwołał się od niego i po wieloletniej batalii sądowej, został prawomocnie uniewinniony od popełnienia zarzucanych mu czynów.

Zmiany w zarządzie Portu Lotniczego Lublin trwają od czerwca. Wtedy to odwołany został wieloletni prezes Krzysztof Wójtowicz oraz wiceprezesi Sebastian Metz i Adam Kleinert. Od tamtej pory lotniskiem kieruje Andrzej Hawryluk.

(fot. Jacek Szczot/facebook)

25 komentarzy

 1. Kolejna ciepła posadka? Kolejny szczęśliwy wybraniec po KUL-u!

 2. Po co tylu pasożytów? Przecież taki „wielki” interes to jeden, góra dwóch ludzi, może ogarnąć.

 3. … powiększył się skład zarządu … dobre sformułowanie … a co z tego wynika ? !

 4. Niezidiociały mimo bulu

  Lotów brak ale „zarząd” się rozrasta – będzie na co płacić udziałowcy !!!!
  Ciekawe w jakim kierunku będą startować i się rozwijać. ????!!!!

 5. kto to jest !

 6. Czy Lublin i Lubelszczyzna wyjdzie jeszcze kiedykolwiek z zielonych silosów, kumoterstwa, korupcji….? Lublin ma Majdanek – czynny. Czy nie można oczyści tego regionu z pozostałości pslowskiej/mentalności silosowej???? Burak, cep, jełop…., ale swój. Żałosne wschodnie zadu..ie. Nie działa komunikacja miejska…., bo szwagier. Nie działają urzędy…., bo swoi . A Majdanek pusty. Oczyszczenie Lublina i regionu z silosowych patoli może uratować ten region.

 7. czyli z zawodu działacz (nie)gospodarczy

 8. W końcu wykształcony człowiek na odpowiednim miejscu, nie tak jak za PO tylko kolesiostwo i stołki za znajomości XD. Jaro dobrze mówił, że będzie koniec kolesiostwa platformy, nie będzie rozkradania polski, nie będzie stołków za znajomości. a nie czekaj zesrałem się. największy dług stołek za stołkiem dla kolegów, i rozdawnictwo na każda stronę. Brawo Rasa PISYJSKA

 9. LUBLIN = MIASTO ABSTRAKCJI!!!! Jak ja nie znoszę tych systemowych mord

 10. Co ten pajac ma wspólnego z lotnictwem ? Jakie ma doświadczenie ? Rażący nepotyzm aż ciśnienie podnosi. Kto go wybrał ??? Ja się pytam i czym się kierował przy wyborze ?

Wiadomości z info112