690 680 960

Port Lotniczy Lublin: Alarm bombowy przez walizkę pasażera

Dzisiaj po godz. 10 otrzymaliśmy na mail alarmowy zdjęcie z parkingu przy Porcie Lotniczym Lublin oraz informację o alarmie bombowym. Na zdjęciu widać stojąca walizkę pomiędzy zaparkowanymi autami. Jak się okazało sprawiła ona niemałe zamieszanie.

Do zdarzenia doszło około godziny 10. Na lotniskowym parkingu ktoś zauważył podejrzany pakunek pomiędzy autami.

Uruchomiono procedury jak w przypadku alarmu bombowego. Na miejsce została wezwana grupa antyterrorystyczna z Lublina oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Do czasu przybycia służb teren odgrodzono taśmami. Jak się okazało „podejrzaną” walizkę, w pośpiechu, pozostawił ktoś z podróżnych. Nie było większego zagrożenia dla osób przebywających na lotnisku. Bagaż został zwrócony właścicielowi, dodatkowo otrzymał on mandat od funkcjonariuszy Straży Granicznej – informuje rzecznik lotniska Piotr Jankowski.

Dobrze, że do takiej sytuacji nie doszło na terminalu lotniska. Wtedy wymagana byłaby ewakuacja podróżnych i zapewne skomplikowałoby to funkcjonowanie lotniska – dodaje rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Lotnisko funkcjonuje normalnie, nie ma żadnych utrudnień. Apelujemy do podróżnych aby pamiętali o swoich bagażach. Pozostawienie niewielkiego podejrzanego pakunku, na parkingu czy terminalu może wpłynąć na właściwe funkcjonowanie portu lotniczego. Dodatkowo możemy zostać ukarani mandatem za swoją nierozwagę.

(fot. Kamyk1313)
Aktualizacja na godz 11:29 03.05.2013

(fot. kedzior96)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!