690 680 960

Popadało i na drogach zrobiło się niebezpiecznie. Wysyp wypadków i kolizji

O ile w sobotę przy ładnej pogodnie policja nie zanotowała ani jednego wypadku, to wczoraj było ich już sześć. Dziesięć osób zostało rannych.

W niedzielę funkcjonariusze policji z naszego województwa zanotowali 6 wypadków drogowych, w których 10 osób zostało rannych oraz 30 kolizji. Zatrzymano także 32 nietrzeźwych kierujących. Znaczny wpływ na większa ilość zdarzeń drogowych miała z pewnością pogoda. Padający deszcz spowodował, że właśnie w tym czasie, funkcjonariusze ruchu drogowego mieli najwięcej zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych. Dla porównania w sobotę, gdy nie padało, w całym województwie nie zanotowano ani jednego wypadku.

Z poważniejszych zdarzeń do których doszło wczoraj, to potrącenie pieszego w Jakubowicach Konińskich. Mężczyzna, w którego wjechała kobieta kierująca samochodem osobowym, walczy o życie w szpitalu. Z kolei w Krzczonowie w pobliżu kościoła jadący motorowerem dwaj nastolatkowie wypadli z drogi i się przewrócili. Jeden z nich trafił z obrażeniami do szpitala.

Z kolei trzy osoby wylądowały w szpitalu po zderzeniu bmw i fiata w Lisowie pod Lubartowem [więcej TUTAJ] . Poważnie wyglądało również potracenie starszej kobiety na ulicy Kazimierza Wielkiego w Lublinie [więcej TUTAJ]. Zaś na drodze krajowej nr 17 w Wólce Orłowskiej, samochód osobowy uderzył w przystanek. Poważnie ranny został młody kierowca auta.

W dniu dzisiejszym również deszcz ma padać praktycznie przez cały dzień. Na drogach jest ślisko a droga hamowania znacznie się wydłuża. Nie warto przesadzać z prędkością, żeby bezpiecznie dojechać do celu. Apelujemy o rozwagę i trzeźwość za kierownicą.

(fot. lublin112)
2014-05-12 09:37:51

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ