690 680 960

Ponad 8 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 101 osób z COVID-19

Minionej doby w kraju zarejestrowano ponad 8 tys. nowych zakażeń koronawirusem. W regionie zajętych jest już ponad 1100 łóżek dla pacjentów COVID-19, a pod respiratorami znajduje się 70 osób.

– Mamy 8 378 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1673), lubelskiego (1485), podlaskiego (755), łódzkiego (592), śląskiego (467), zachodniopomorskiego (432), dolnośląskiego (381), pomorskiego (368), wielkopolskiego (357), podkarpackiego (356), małopolskiego (346), warmińsko-mazurskiego (340), kujawsko-pomorskiego (313), lubuskiego (150), świętokrzyskiego (135), opolskiego (134). 94 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 26 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 75 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 998 891/ 76 773 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach – stan na dzień 27.10.2021 r. 1464/1136 – ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/zajęte łóżka, 115/70 – ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19/zajęte respiratory. Liczba przypadków śmiertelnych w regionie – 24:
choroby współistniejące wraz z COVID-19: 18, wyłącznie z powodu COVID: 6.

(fot. WOT, MZ)

99 komentarzy

 1. Czy może mi szanowna grupa antyszczepionkowców wytłumaczyć czego się boicie, bez obrzucania błotem? W Internecie znalazłam kilka najbardziej soczystych pomysłów z pierwszego okresu ruchu antyszczepionkowego (1853 rok). Oczywiście cytuję je jako przykład humorystyczny, ale jak jest teraz, skoro kiedyś było tak ? 
  1. Szczepionki to znamię Bestii zapowiedziane w Apokalipsie.
  2. Szczepionki na ospę są nieczyste, bo pochodzą od zwierząt. Mogą więc zarazić dzieci zwierzęcymi chorobami.
  o Wersja bardziej radykalna: pochodzą od zwierząt, więc mogą… zamienić dzieci w zwierzęta (po szczepionkach wyrosną im kopytka!)
  o Wersja naprawdę hardcore’owa: nawet jeżeli nie szkodzą ciału, to mogą narazić na szwank życie wieczne dziecka, mieszając jego duszę z duszą zwierzęcia (a zwierzęta, jak wiadomo, nie trafiają do nieba…)
  3. Szczepionki są nową wersją piętnowania – oznaczania niewolników i przestępców.
  4. Szczepionki przenoszą choroby umysłowe.

  • Do zaszczepionych.
   Wy czego się boicie? Hhm??
   Jesteście zaszczepieni i nieśmiertelni, więc?

  • Osoba nie zaszczepiona przeciw covid-19 nie jest zawsze antyszczepionkowcem. Czy to tak trudno zrozumieć ?

  • Pani K skoro szczepi się Pani co pół roku to czego Pani się boi? My się nie boimy ale nie mamy podstaw żeby ufać koncernom farmaceutycznym, które wiele razy były karane ze eksperymenty na ludziach i różnego rodzaju nielegalne praktyki. Nie wierzę, że Panu biznesmenowi z koncernu zależy na zdrowiu człowieka. Uważam, że to jest biznes i nic więcej. Jeżeli Pani po 10tej dawce nic nie będzie, to rozważę zaszczepienie się pod warunkiem, że koronawirus będzie śmiercionośnym niebezpieczeństwem, z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia. Póki co sugeruję Pani żeby Pani zaczęła dbać o siebie i zaczęła prowadzić zdrowy tryb życia bo szczepionka w niczym nie pomoże.

   • To jedz sobie jabłuszka a gdy zachorujesz na covid to będziesz musiał zapłacić kilkadziesiąt tysiaków za leczenie. Lub podwyższą ci o 500 % składkę zdrowotną.

    • A jak na co innego zachoruję bystrzaku?

    • Anttek jak narazie to covid zbiera ofiary u osób zaszczepionych, które przechodzą go bardzo ciężko. Nauczyciele, personel medyczny zaczął od jakiegoś czasu zapełniać oddziały pulmonologiczne i covidowe, osoby te były najwcześniej szczepione , a teraz zaczynają chorować i to dużo gorzej od osób niezaszczepionych… A NOPy poszczepienne, które są ciężkie , a o których nic się nie mówi: neurologiczne ciężkie paraliże ciała, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia, zatory płucne…. Radzę przejrzeć na oczy, a nie tylko oglądać najbardziej zakłamaną telewizję …

   • Na świecie jak dotąd podano ponad 6.94 mld dawek szczepionki, co oznacza, że żadna szczepionka nie była „testowana” na tak dużej próbie, w tak krótkim czasie. Więc o jakich eksperymentach jest mowa? Że nam za rok czy dwa rogi wyrosną? 🙂

    • Proszę czytać ze zrozumieniem. Nie nazwałem tych szczepionek eksperymentem, chociaż de facto nim są, a pisałem o przeszłości tych twórców szczepionek. Do reszty nie odniosła się Pani bo prawdopodobnie sama Pani nie wie czego się boi.

    • Tak, wszystkie zabite dzieci niepotrzebnymi zastrzykami się cieszą.

  • Czego się boimy? My po prostu nie podchodzimy do życia bezrefleksyjnie w odróżnieniu do Was. My zadajemy sobie pytania i staramy się na nie odpowiedzieć. Obserwujemy to co się dzieje dookoła nas i staramy się to zrozumieć. Pętla coraz bardziej się zaciska na szyi całej ludzkości. Jest nas coraz więcej i każdy chce żyć coraz lepiej a tak się niestety nie da. Zasoby naturalne ziemi są ograniczone i będą się kurczyć. Zmiany klimatyczne i potworne zadłużenie rządów niemal całego świata (którego są już nie do spłacenia w normalnych warunkach) też nie są bez znaczenia. Kiedyś takie sprawy (reset) regulowały wojny. Dziś jakakolwiek wojna o wymiarze światowym oznaczałaby zagładę całej ludzkości a każdy system (nawet Linux 😉 ) trzeba raz na jakiś czas zresetować. Ci na szczytach to rozumieją. Opracowali zatem nikczemny plan by sprawować kontrole nad plebsem. Najpierw powszechna globalizacja która jest warunkiem do wprowadzenia powszechnego zamordyzmu a teraz nastał czas na kolejny krok.

   Wiara w to że wirus „wymsknął” się z laboratorium jest dla lemingów. On się nie „wymsknął” bo w tak istotnych sprawach nie ma przypadków. On został opracowany i CELOWO wypuszczony w określonym celu. Tym celem jest zasianie strachu a jak wiadomo strach jak nic innego działa na wyobraźnię. Tylko pod wpływem strachu jesteśmy w stanie zrobić coś czego prowokator od nas oczekuje. I to właśnie się dzieje. To że dziś czy nawet za rok czy 5 po szczepieniu czujesz się zupełnie dobrze nie oznacza jeszcze że szczepionka nie spowodowała określonych zmian w twoim organizmie które ujawnią się za jakiś czas. Dlatego tak bardzo zależy im na tym by każdy z nas zrobił ten pierwszy krok i jak najszybciej się zaszczepił. Uciekają się już do faszystowskich metod ograniczania wolności ludziom którzy jeszcze tego nie zrobili. Następnym krokiem będzie niemożność pracy czy pójść do sklepu po bułkę nie będąc zaszczepionym. To tylko pokazuje jak bardzo zależy im na czasie. Dlaczego tak się śpieszą? Może dlatego by ludzie nie zorientowali się że padli ofiarą prowokacji?

   • Bezrefleksyjnie? Najwidoczniej brakuje tu komuś wizji lokalnej w szpitalu covidowym. Póki co nie mamy innego sposobu, aby nie chorować (mówię globalnie nie indywidualnie) niż przyjęcie szczepionki. Fajnie jest dywagować dopóki ktoś z bliskich, kogo ty/on/ona nie zarazi, no nie? A wizję światowych lemingów można włożyć między bajki, bo i tak nie mamy wpływu na ich poczynania.

 2. Czy wypowiadacie sie o szczepionkach czy cos wiecie na ten temat jestescie lekarzami czy naukowcami posiadacie jakokolwiek wiedzę na temat szczepionki chyba nie więc czas zastanoeic się co naprawdę wiecie o nauce chyba nic antyszczepionkowce bez żadnej wiedzy ktoś pierdnoł a oni wochaja i sie tym wypowiadaja

  • Teorie lekarzy, wirusologów również bardzo są zmienne. Na początku szczepionka miała uchronić ludzkość przed covid-19. Okazuje się, że po pół roku już nie działa. Maseczki i lockdown miały w ciągu 2 tygodniu „przerwać transmisję ” wirusa. Tak się nie stało. Dużo błędnych decyzji i wypowiedzi naukowców i polityków doprowadziły do tego, że ludzkość im już nie ufa.

   • oczywiście to wszystko prawda…jakby wszyscy przykładnie nosili maseczki…a nie kawałek szmaty…i dokładnie myli ręce, pandemia by dawno wygasła…ostatnio zwróciłam uwagę babie w damskiej toalecie…wyszła z ubikacji i zasuwa do galerii bez mycia rąk !!!!

   • Gdyby szczepionka nie działała to przy obecnej zaraźliwości wirusa wszyscy by ciężko przechodzili a 80 % by zmarło. Tam gdzie ludzie są wyszczepieni codziennie jest po 200 zachorowań a lubelskim grubo ponad 1000. jest jakaś różnica między szczepionymi regionami a niezaszczepioną lubelszczyzną?

    • Im większa zaraźliwość tym mniejsza śmiertelność, zapomniał już czy „eksperci” już zdanie zmienili? Więc skoro prawie nikt nie umierał bez szczepionek, to szczepionki tylko zaszkodzić teraz mogą, bo wirus już nie.

 3. Skąd tylu idiotów w lubelskim, co sie nie chce szczepic??
  Wytłumaczcie mi to tępe matoły?

 4. Lekarzu,czy w prywatnym gabinecie jak większość kolegòw wirusa się nie lękasz?

 5. 101 osób poszło do domu ojca gdzie mają spokój i nikt ich nie nęka .

 6. fałszywa pandemia

 7. U mnie w pracy wszystkie wyszczepy siedzą na zwolnieniu już 3 tygodnie

  • Zaszczepionym nie robi się testów bo zaszczepionemu test wyjdzie pozytywny więc wszyscy zaszczepieni są dodawani do liczby zakażonych.

 8. chyba pani pomyliła roboty w takim ubraniu tym bardziej w takiej maseczce przeciwpyłowej to kładzie się wełnę szklaną a nie do wirusów :p

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas