Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 50,3 mln zł na „Dobry start” dla dzieci w woj. lubelskim. Ze wsparcia mogą skorzystać obywatele Ukrainy

Do tej pory do biłgorajskiego i lubelskiego oddziału ZUS trafiło przeszło 138 tys. wniosków o wsparcie w ramach programu „Dobry start”. Łącznie na konta mieszkańców naszego województwa wpłynęło już ponad 50,3 mln zł. Wnioski można składać do końca listopada.

Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko do 20 lub 24 roku życia (w przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności). Jego celem jest zakup niezbędnych materiałów do nauki.

Wnioski o wsparcie w ramach „Dobrego startu” można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portal Empatia bądź bankowość elektroniczną. Wszelka korespondencja dotycząca świadczenia odbywa się tylko poprzez PUE ZUS, dlatego jeśli ktoś jeszcze nie ma profilu na platformie, powinien go założyć. Instrukcja jak to zrobić znajduje się na stronie zus.pl. Pieniądze na wyprawkę szkolną wypłacane są wyłącznie na rachunek bankowy podany we wniosku.

Ze wsparcia mogą skorzystać także przebywający na terytorium RP obywatele Ukrainy, którzy posiadają polski PESEL, rachunek bankowy, telefon i adres mailowy. Na PUE ZUS dostępny jest specjalny kreator w języku ukraińskim, który pomoże rodzicom wypełnić wniosek i uniknąć błędów przy jego składaniu.

Rodzice, którzy złożą wniosek do 31 sierpnia, otrzymają pieniądze do końca września. Ci, którzy wyślą go później – w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wszystkich dokumentów.

W ubiegłym roku w Lubelskiem złożono przeszło 164 tys. wniosków w ramach programu „Dobry start” na łączną kwotę ponad 70,4 mln zł.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Chichotnik zwyczajny (czyli: pospolity)

  Ponad 50,3 mln zł (!) – toż to dopiero nasz Narodowy Bank Polski sie napracował nad drukiem nowych bank knotów

 2. Niech rozdają dalej ,a my za wszystko płacimy….

  • Czego to sie jeszcze nie zrobi, żeby elektorat utrzymać…
   Na ten przykład ja: zagłosuję na tego kto da więcej. 😆

 3. „Babcia emerytka” masz rację kupują sobie wyborców. Łatwo rozdaje się nie swoje pieniądze no i ci którym dają to jest logiczne że na nich zagłosują. Szkoda że nie liczą się z tym że ten dług trzeba będzie kiedyś spłacić a przez rozdawnictwo rośnie i rośnie

  • Ja nic nie dostsje żadnych plusów bi dzieci za duże a emerytura jeszcze daleko ale i tak zagłosuje na Polskę

  • Panie „kowalski”, a co mnie kuźwa, obchodzą moje czy kogoś wnuki, jak korzystają to niech spłacają !
   Nie wiem ile Ty masz wiosen, ale w moim przypadku to już będzie nie mój problem. 😆

 4. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

  Ponad 50,3 mln zł na „Dobry start” – muszą mieć dobry start, żeby jak dorosną i zaczną pracować, móc spłacić te długi.

 5. Wszystkim się rozdaje nie swoje pieniądze a emerytom się ucina bo jak dostanie 1000 złoty taki emeryt to jest bardzo bogaty

 6. Najlepiej być pasożytem i „gościem”

 7. Kto pracuje stać go na wszystko

Z kraju

Sport