Pomyliła gaz z hamulcem, uderzyła w budynek

Wczoraj w Krasnymstawie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca mazdą pomyliła gaz z hamulcem i z impetem uderzyła pojazdem w budynek.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Krasnymstawie na ul. Sobieskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy uderzył w budynek.

Jak ustalili funkcjonariusze, 65-letnia mieszkanka Chełma, kierująca mazdą podczas wyjeżdżania z parkingu prawdopodobnie pomyliła pedał gazu z hamulcem, przejechała przez drogę publiczną, a następnie uderzyła w budynek użyteczności publicznej.

Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Uszkodzeniu uległ pojazd i elewacja budynku. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizja drogowa.

(fot. Policja Krasnystaw)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. do garów nie za kierę

 2. hehehe, on jechał, a geriatria dalej cisnęła na hamulec. Nadal posiada uprawnienia?

 3. Kolizja? Czy to jakaś kpina? Jakby mało że baba to geriatryczka po prostu rozmaśliłaby kogoś na ścianie a policja pozwala żeby to to dalej jeździło?! To tylko kwestia szczęścia ze nikogo nie zamordowała i to w okrutny sposób a policjanci nic?!

  • tu wiek nie ma nic do rzeczy…jakby jeździła samochodem od 18 roku życia, to by się to na pewno nie zdarzyło…tak jest jak ktoś robił prawko po 40…nie powinni przyjmować na kurs w takim wieku…bo już się nie nauczy jeździć…

   • Tak,tak. Bo to pierwsza baba która pomyliła gaz z hamulcem? przecież to regularnie się zdarza u bab w każdym wieku. Jakby miała predyspozycje to by się nauczyła. Bez predyspozycji może i 20 lat jeździć i zawsze babą pozostanie.

   • nie pochwalam zachowania tej pani (zdarza się to też i 20-tkom), ale po twoim wpisie sądzę, że 40-tka to dla ciebie jakaś strasznie odległa perspektywa, więc może lepiej zajmij się odrabianiem lekcji na jutro

 4. Teraz kobieta poda producenta do sądu i wystąpi o sowite odszkodowanie… -Jak mogli wyprodukować taki bubel? -Zamontowali w samochodzie trzy pedały, a ona ma tylko dwie nogi! Skandal!

 5. Nic się nie stało. Gorzej jakby w domu pomyliła cukier z solą.

 6. W państwie Pisu uderzenie w budynek użyteczności publicznej to zamach na prezesa. A tego Pis nie wybacza. Zamknęli ludzi w domach bez podstawy prawnej. Aby wprowadzić obecne zakazy należy wprowadzić stan wyjątkowy, ale PiS tego nie zrobi bo najważniejsze są wybory 10 maja. Mogą liczyć na swój żelazny elektorat co lubi się włóczyć po kościołach nie zważając na żadne zakazy. Ostatni przypadek Łabunie

 7. No za coś takiego odebrałbym uprawnienia…

 8. Normalnie kobita nie ma żadnych hamulców

 9. Baba z rej. LUB

  a może automat, wczesniej manual
  ?

  • Co do czego…?? W pracy jeżdżę pełnym automatem a prywatnie mam manual. Prowadzenie pojazdu następuje intuicyjnie tak jak jazda lewa stroną w UK.

  • Zdarzyć się może, ale wcisnąć hamulec lewą nogą zamiast sprzęgła jeśli przesiadło się z manuala do automatu. Jak ktoś myli gaz z hamulcem to nie nadaje się do prowadzenia.

   • Jak można lewą girą nacisnąć padał z prawej strony? Ogarniasz…??

    • akurat przesiadając się z manuala do automatu to częsty problem. ludzie hamując za pierwszym razem lekko zwalniają prawą nogą a lewą nagle dociskają hamulec w opór myśląc, że to sprzęgło. dlatego na początku dużo się jeździ po placach i parkingach albo siada na lewą nogę 🙂
     gazu z hamulcem się w takim przypadku pomylić nie da – prawko do konfiskaty i ponowny egzamin

  • ja jeżdżę teraz automatem…ale od czasu do czasu manualem męża…przecież to wszytko jedno…tego się nie da pomylić…

 10. A ja zawsze myłsalem że tak się nie da pomylić ,ale jednak są na ziemi rzeczy i stany umysłu o których się fizjologom nie śniło

 11. czy też myśli za co gdy wypisujesz bzdety ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach