Półtonowa bomba lotnicza w wykopie. Akcja usuwania niewybuchu trwała prawie cztery godziny

Niemal cztery godziny trwała akcja usuwania bomby lotniczej z wykopu przy jednej z ulic w Puławach. Na czas pracy saperów ewakuowano mieszkańców pobliskich bloków oraz pracowników instytucji.

Puławscy policjanci w środę około godziny 9:30 przyjęli zgłoszenie o znalezieniu przy jednej z ulic Puław bomby lotniczej o wadze pół tony. O fakcie tym zostali powiadomieni saperzy z 34 Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, którzy potwierdzili, że wykopano bombę lotniczą z okresu II wojny światowej.

Powołany został sztab kryzysowy, w skład którego weszli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, Straż Pożarna, przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Puławach.

W promieniu półtora kilometra wyznaczono strefę zagrożenia. Zostały zamknięte drogi dojazdowe, zaś policjanci kierowali ruch na objazdy. Ewakuowano mieszkańców pobliskich bloków oraz pracowników instytucji z tego terenu.

Przygotowano się również na dalszą ewakuację gdyby sytuacja tego wymagała. Dla osób ewakuowanych przygotowano trzy miejsca zbiórek gdzie mogli bezpiecznie przeczekać akcję. Funkcjonariusze zadbali również o bezpieczny przejazd kolumny saperskiej z zabezpieczoną już bombą.

Ostatecznie cała akcja zakończyła się powodzeniem, bomba lotnicza została zabezpieczona przez saperów, a następnie przewieziona na poligon gdzie zostanie unieszkodliwiona.

68-129649

68-129650

2018-06-27 16:42:55
(fot. Policja Puławy)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Policja otrzymała zgłoszenie o bombie lotniczej o wadze pół tony… Ci którzy ją znaleźli zwazyli ją najpierw a pozniej zgłosili ? Czy to bomba lotnicza czy inna też wiedzieli odrazu a może szukali w fachowej literaturze 🙂

  • zapewne rozrywkowy Antoni przechodził bokiem przypadkiem całkiem i im powiedział…

  • czepiasz się,przecież odczytali wszystko z etykiety wydrukowanej i przyklejonej przez producenta ew.dystrybutora bomby 😀

   • Wago-wymiar bomby doświadczony zbrojmistrz rozpozna na pierwszy rzut oka. Nic w tym nadzwyczajnego, wystarczy poczytać wspomnienia weteranów lotników z czasów wojny. No ale kto teraz książki czyta…

 2. Trzeba ją było zapakować i wysłać priorytetem do Angeli z kokardką. Toż to własność niemiecka.

 3. Właśnie widać że na konsoli może dzieciaczki się znacie ?!:)) Jak ja bym chciał aby wróciło minimum 6 miesięcy prawdziwego wojska.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach