Polskie papierosy w kontenerze z Chin. Usiłowano je przemycić do Polski

Papierosy o wartości ćwierć miliona złotych usiłowano przemycić do naszego kraju. Tym razem nie były to ukraińskie wyroby tytoniowe, lecz posiadały polskie napisy i znaki akcyzy.

Zdarzenie miało miejsce na granicy z Białorusią w Terespolu. Podczas kontroli jadącego z Chin do Polski pociągu towarowego, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zwrócili uwagę na jeden z kontenerów. Prześwietlenie urządzeniem RTG wykazało, że wśród towarów, które legalnie wjeżdżały na teren Unii Europejskiej, mogą być przemycane wyroby akcyzowe. W trakcie rewizji okazało się, że w kontenerze znajdują się dwie ofoliowane palety z wyrobami tytoniowymi.

W ten sposób do Polski usiłowano wwieźć 20 tysięcy paczek papierosów. Tym razem nie były to jednak wyroby zza naszej wschodniej granicy. Posiadały napisy w języku polskim, oznakowane były też polskimi znakami akcyzy. Jednak dokładne sprawdzenie wykazało, że wszystkie banderole mają taki sam numer, a więc są podrobione.

Funkcjonariusze wszczęli sprawę karną skarbową, którą prowadzi Referat Dochodzeniowo-Śledczy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Sprawdzane jest skąd pochodzą i w jakim kraju zostały wyprodukowane.

61

62

(fot. KAS)
2018-01-04 00:02:43

Zobacz również

20 komentarzy

  1. Przemytnikow skaza, a producentow i tak nigdy nie odnajda, bo ktos na gorze zadba, zeby sledztwo utknelo w martwym punkcie. To sa za duze pieniadze, zeby moc wyjasnic te sprawe.

  2. cyt. ,,Jednak dokładne sprawdzenie wykazało, że wszystkie banderole mają taki sam numer, a więc są podrobione.” – to szykuje się wycieczka do Chin, jak tu u nas dokonali takiego niesamowitego dokładnego odkrycia metodą organoleptyczną…

  3. To teraz pod Novą będą sprzedawali „legalne z polską akcyzą”?

  4. ja pale ruskie albo sam sobie nabijam z tytoniu od ziomka z dysa

  5. a po 500+ to pierwszy w kolejce…

  6. Ale jakie fotki dzieci na paczkach. Zekomo papierosy truja. Owszem tak. Ale zadymione powietrze, smog o wiele bardziej nas troje. Nas każdego z osobna. Niemusisz palić alby nacachac się tego co kilka wypalonych paczek papierów dziennie. A Rząd daje jeszcze zielone światło dla wydobycia węgla.! Brawo.

  7. to już może lepiej te ukraińskie palić niż nie wiadomo co z Chin

  8. najlepiej samemu zasadzić tytoń i sobie kręcić trochę śmierdzą ale dobre są ja tak cały czas robie

  9. a jak wiesz jak kozie mleko podrożało

  10. Ja kozie mleko ciągnę z Ukrainy, bo w Polsce drogo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!