Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty krajowe. Lubelskiego lotniska nie ma na razie w planach

Pomimo zapowiadanego na początek czerwca wznowienia lotniczych połączeń na terenie kraju, lubelskie lotnisko nie będzie na razie obsługiwane. Polskie Linie Lotnicze LOT planują połączenia tylko do Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry.

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały właśnie, że od początku czerwca wznawiają działalność związaną z obsługiwaniem lotów pasażerskich. Na początek będą to loty krajowe. Każdego dnia ma być wykonywanych około 30 lotów, głównie z Warszawy do regionalnych portów lotniczych i z powrotem. Jak informuje przewoźnik, decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich podjęto na skutek obserwacji rozwoju sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym.

Zaplanowane zostały trzy połączenia dziennie do Gdańska, po dwa do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry oraz jedno z Krakowa do Gdańska. W siatce połączeń nie ma jednak Portu Lotniczego Lublin. Przed ogłoszeniem epidemii koronawirusa, oraz wstrzymaniem lotów, trasa ta cieszyła się sporym zainteresowaniem pasażerów. Uruchomiono ją we wrześniu 2018 r., początkowo loty odbywały się pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Wraz z końcem marca ub.r. częstotliwość połączeń została zwiększona i loty pomiędzy Lublinem a Warszawą realizowano codziennie, a pod koniec października uruchomiono dodatkowe loty poranne i wieczorne.

Pomimo tego Polskie Linie Lotnicze LOT nie zdecydowały się na wznowienie połączenia z lubelskim lotniskiem. Jak tłumaczy przewoźnik, uruchamiane od 1 czerwca loty nastawione są przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. Tymczasem połączenie z Lublinem, jak wielokrotnie wskazywał przewoźnik, miało na celu głównie zapewnienie pasażerom możliwości przesiadki do samolotów odlatujących m.in. do Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej. Plan przywracania połączeń podzielony jest jednak na kilka etapów, rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy. Być może połączenie z Lublinem zostanie wznowione w kolejnych etapach.

(fot. Port Lotniczy Lublin)

8 komentarzy

 1. Nikt nie chce latać do Miasta Inspiracji?

 2. pis-trole już atakują,

  • oczekuję bluzgów

   nie pis-trolle wyznawco łysego doktora ekonomii, tylko ludzie myślący normalnie. Twój idol może najwyżej inspirować takich jak ty(zamierzone)

   • dokładnie w punkt – ja jestem ciekaw kiedy on tą ekonomie kończył – że tak gospodarzy miastem 😮 ! Lotnisko, stadion ARENA, tor rowerowy, teraz z rozmachem stadion żużlowy, wynajem lokali od osób prywatnych dla urzędów miasta (on myśli ekonomicznie ale w drugą stronę) – a skąd brać na te inwestycje środki ?

   • hehe „myślące normalnie”. Dobre:)

  • rolnik co nieznalazł żony

   A czego się spodziewasz po ludziach którzy na niedziele zakładają buty kościołe a cali kąpią się w dni parzyste ?? Lecieć areoplanem ?? Człowieku, żelazne ptaki nie dla nich.

 3. Tylko, że wczoraj LOt ogłosił, że w ogóle startuje po 15 czerwca, Lublin jest od 15ego, więc o co halo?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja