690 680 960

Polska Izba Handlu apeluje o priorytetowe zaszczepienie pracowników handlu oraz umożliwienie dzieciom pracowników handlu korzystania z przedszkoli i żłobków

Polska Izba Handlu zaapelowała do rządu o priorytetowe zaszczepienie pracowników handlu przeciw COVID-19. Drugi z apeli dotyczy umożliwienia dzieciom pracowników handlu korzystania z przedszkoli i żłobków.

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na koronawirusa oraz rozprzestrzenianiem się jego bardziej zaraźliwego brytyjskiego wariantu Polska Izba Handlu zwraca uwagę na sytuację pracowników handlu, którzy nie mogą pracować zdalnie i apeluje o priorytetowe potraktowanie pracowników handlu w Narodowym Programie Szczepień.

W apelu skierowanym do rządu czytamy,  że pracownicy handlu są niezbędni, by zapewniać społeczeństwu dostęp do produktów pierwszej potrzeby, od których zależy funkcjonowanie społeczeństwa i pośrednio kraju. Pracownicy handlu codziennie mają kontakt z setkami klientów – to grupa zawodowa szczególnie narażona na zakażenie koronawirusem. Dlatego też już po raz kolejny PIH apeluje o objęcie pracowników handlu priorytetowymi szczepieniami przeciwko koronawirusowi – ze szczególnym uwzględnieniem osób powyżej 50. roku życia.

Drugi z apeli dotyczy umożliwienia dzieciom pracowników handlu korzystania z przedszkoli i żłobków. Polska Izba Handlu zwróciła się z apelem do ministra zdrowia i premiera o uwzględnienie w tych włączeniach także pracowników handlu.

– Eliminacja funkcjonowania przedszkoli i żłobków dla tej grupy zawodowej automatycznie wpłynie na dyspozycyjność i gotowość do pracy tysięcy osób zatrudnionych w placówkach handlowych w całym kraju. Dlatego też jako reprezentacja handlu liczymy na ponowne przeanalizowanie wyłączeń funkcjonowania przedszkoli i żłobków dla poszczególnych grup zawodowych, w okresie 29 marca – 9 kwietnia i uwzględnienia w nich możliwości zapewnienia dostępu do tych placówek także dzieciom pracowników handlu – czytamy w apelu.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. Nauczyciele zaszczepieni. Siedzą w domach. Wraz z dziećmi.

  • lekarze zaszczepienie – szpitale dalej zamknięte…
   sklepowe nie szczepione jak sprzedawały tak sprzedają…
   więc może lepiej niech nie szczepią branży handlowej….

   • Jak zaszczepili medyków to nie było komu na dyżurze siedzieć…. bo większość odchorowała „szczepionkę” bardziej niż miesiąc wcześniej covida…
    a wśród nauczycieli było jeszcze gorzej bo Zenecą ich potraktowano, którą wycofano w wielu krajach…
    o zgonach to nawet szkoda gadać po poszły jak wszystko w statysty covidowe…! i myk 3 falalalalal

   • I co z tego że lekarze zaszczepieni?

    Jeżeli jestem przy pacjentach COVID i nie zastosuję maski ochronnej i kombinezonu i nawdycham się wirusa którego potem będę wydychać/wydalać, którego będę roznosić na dłoniach, ubraniu itp — to w jaki sposób ta szczepionka ma mi pomoc, że będę miał mniej pracy w przyszłości?

    Będę miał tej pracy więcej.

 2. Dla mnie kazde dziecko powinno chodzic do zlobka do przedszkola a przede wszystkim do szkoly bo pozniej te dzieci nie beda w stanie nadrobic tego materiału!!

 3. elo izba handlu, ale po co? jutro was zamkną. będzie dużo czasu dla dzieci, no 🙂

  • Tym razem to dużą część zamkną na amen, niedługo wybuchnie kolejna epidemia, nędzy i głodu.

 4. A ktora grupa zawodowa nie chcialaby byc juz zaszczepiona? Chyba nie ma takiej.

 5. Transport publiczny też powinien być zaszczepiony ! W końcu wożę lekarzy , pielegniarki , policjantów do pracy !

  • lekarz w autobusie….. aaaaaaaaaaaaaaaaaaahhahahahhahahahhha
   chyba w swoim prywatnym….

 6. Wysluchali chociaż któregoś z ich apeli? Nie. To i niech sami sobie odpowiedzą na ten apel, bo odpowiedź jest jasna.

 7. W UK przedszkola i szkoły zapewniały opiekę dzieciom „kluczowych pracowników”. Wśród nich byli też pracownicy sklepów.

 8. no a w kocku kobieta lat 40 nauczycielka osierociła dwoje małych dzieci poszła do piachu dzięki super antidotum Niedzielskiego i Morawieckiego jak się pytam panie ministrze ile dzieci ma zostać sierotami przez wasze szwindle i wciskanie ludziom kitu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce