Policyjna akcja w całym kraju. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na prędkość

Jutro w całym kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Celem działań mundurowych będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Już jutro w całym kraju policjanci w ramach działań będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Na drogach pojawi się więcej patroli drogówki niż zwykle.

W akcję zaangażowani będą także policjanci z zespołów „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Niestety prędkość nadal jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

(fot. Policja)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Kolejna propaganda.

 2. Najpierw niech zwrócą szczególną uwagę na siebie bo już nieraz widziałem jak jechali grubo ponad 50km/h po mieście.

 3. Przy tak śmiesznych kwotach mandatów , efekt prewencyjny tych wszystkich akcji jest praktycznie żaden .Mandaty od 1500zł i po 10 punktów ,może by zaczęły przynosić jakiś efekt . I żeby nie było ze zle komuś życze bo „kązemu się może zdarzyć ” bo też jest kierowcą ,ale mnie się nigdy nie spieszy i prędkosci nie przekraczam ,no może jedynie w miejscach gdzie jest jakieś śmieszne ograniczenie do 30 km

 4. Wielka akcja ratowania budżetu policji na koniec miesiąca. To już zrobiła się prawdziwa firma handlowa. Targety miesięczne na sprzedaż mandatów, a że kampania wyborcza i muszą ochraniać przejazdy rządzących to i nie było kiedy kasować kierowców. zostało 2 dni na ratowanie targetu, więc wszystkie ręce na pokład.
  W piękny sposób można obnażyć ten system. Wystarczy, że kierowcy na dużą skalę nie zgodzą się z decyzją policjanta i nie przyjmą mandatu. Sprawa trafi do sądu ale księgowo nie ma zrobionego targetu.

  • Co byś napisał, gdyby zamiast mandatów (swoją droga to w śmiesznej wysokości) zabierali prawo jazdy, albo wsadzali do aresztu?
   Który z popularnych farmazonów byś wtedy powtarzał człowieku bez swojego zdania?

   • A niby na jakiej podstawie twierdzisz że nie mam swojego zdania? Znam tą kategorią ciemnoty, która jak nie potrafi merytoryczne odpowiedzieć to zmienia temat. Ciemniaku jak zrobisz prawo jazdy i trochę pojeździsz to może zrozumiesz.

 5. I po co ogłaszają?

  A co ze światłami, komórkami, smrodem z rury?

 6. Taaaa mandat 1500zł… Prawie cala wyplata co niektórych na czysto na mandat. Co za chory kraj…. Akcja trza pare groszy zarobic….

 7. Niech zrobia akcje ” lewy pas to nie kolko rozancowe”

 8. gdzie dalmierzem chcą mierzyć pretkosc taka ściema machnie ręko i mamy pretkosc wala polaka cały czas

 9. Widać że robi się państwo policyjne co tydzień akcja..nie pamiętam takich czasów..aby tak polowano na kierowców..precz z pis em ..i ich pomysłami..

 10. Tak ,dokładnie to już Pantwo policyjne ,nie chodzi o bezpieczeństwo tylko jak złupić obywtela z grosza !!!!

 11. normalny człowiek

  Po co takie kontrole spowodowałeś wypadek,kolizje odebrać prawko a karzy niech jeździ z prędością jaką uważa. Chyba że te durne owce potrzebują mentora aby mówił im co ma robić bo same nie mają muzgu

 12. Odrazu bezpieczniej na drodze, znów na 21000 kontroli z 50 zatrzymają, no spektakularny sukces polskiej Firmy wyzyskującej haracz od Polaków, nie mylić z jednostkami obrony obywateli. POLICJA NIE MA Z TYM NIC WSPÓLNEGO!! w Polsce są polacy i policjanci którym wolno wszystko. to nie przypadek że 90% polaków czuje się bezpieczniej jak nie widza niebieskiego mundury, i nie to że mam coś do policjantów, problemem jest góra piramidy policyjnej, gdzie ci najniżej muszą gnoić ludzi żeby ci wyżej premie podostawali, bo jak nie to problem z urlopami, i patrzenie tylko jak uprzykrzyć życie funkcjonariuszowi który „jest normalny” i wie że pisanie sterty mandatów i tak nic nie da. jeżdżę bez pasów dostaje mandat czyli zapłaciłem abonament za rozpięte pasy, ale jak by mnie ktoś pouczył a nie karał zastanowiłbym się nad pasami, a skoro mamy na to abonament to niech głąby piszą stertę mandatów a ja i tak nie płace, po 3 latach umorzenie, chyba że macie coś na siebie, lepiej rejestrować na rodzinę i śmiać się z tej głupiej służby.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach