690 680 960

Policjanci uczą bezpiecznych zachowań na drodze

Jeszcze do godziny 15 można wziąć udział w akcji „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, która odbywa się w Galerii Olimp w Lublinie.

Wszyscy którzy odwiedzą galerię, będą mogli z bliska obejrzeć sprzęt, który na co dzień wykorzystuje Policja: oznakowany radiowóz Alfa Romeo wyposażony w wideorejestrator czy też motocykle Honda CBF 1000. Będzie można również zobaczyć tresurę psów policyjnych oraz prezentację techniki sztuki samoobrony. Ci którzy na własnej skórze chcą się przekonać jakie skutki może przynieść nieostrożna jazda, mogą skorzystać z symulatorów zderzenia lub też dachowania. Natomiast slalom w specjalnych alkogoglach pokazuje jak na zdolność naszego postrzegania wpływa alkohol. Można także pokonać specjalnie wytyczoną trasę samochodem z zamontowanym na pokrywie silnika talerzem Stewarda. Swój sprzęt prezentuje także Inspekcja Transportu Drogowego.

Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy z nagrodami oraz możliwość oznakowania rowerów. Akcja ma na celu poprawić bezpieczeństwo na drodze oraz propagować bezpieczne zachowania kierujących.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!