Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci przerwali domową produkcję papierosów

Policjanci z Chełma zatrzymali mężczyznę, który wytwarzał papierosy. 75-latek usłyszał zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru działalności gospodarczej.

Chełmscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeszukali w czwartek rano jedną z posesji w Chełmie.

Mundurowi znaleźli tam i zabezpieczyli ponad 4 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków skarbowych akcyzy, gotowe papierosy i maszynki służące do ich produkcji.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali mieszkającego tam 75-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru działalności gospodarczej. Zgodnie z przepisami za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Chełm)

10 komentarzy

 1. Przecież to rodzima produkcja a nie z przemytu od banderowców. Emeryci o sobie dorobić a to wielkie halo.

 2. Jak to powiedział pewien kandydat na prezydenta.
  Palacze powinni wszędzie wchodzić bez kolejki jak chonorowi krwiodawcy, akcyza z papierosów pokrywa wszystkie wydatki na służbę zdrowia i zostaje jeszcze trochę na oświatę.
  Więc jest o co walczyć, dobre i 4kg 😉

 3. Jacek Dziubiński

  I już się dziadek na 500+ dołoży ???

 4. Jak nie bimberek to fajeczki, kolejny emeryt dziabnięty, z 13stki może nie starczyć na grzywne 🙂

 5. Suchy tytoń, zapewne virginia, bez fermentacji, wiadomo zdrowsze to lepsze niż sklepowe doprawiane, czy te zza wschodniej granicy, ale takie coś nie jest nawet produktem końcowym do wyrobu papierosów, a kompostować już się go nie da.

 6. Znów popis policji gangster nr 1złapany będą ordery a dla bosa dożywocie Myślę że rodzice ze wstydu na dwór nie wyjdą jakich synów się dochowali

 7. Jak czytam o takich sukcesach policji to się zastanawiam w jakim kraju żyje… Chłopina nakręcił sobie papierosów żeby nie wspomagać tych je…nych 500+ to go złapali i zamknęli. No sukces na miarę sługusów władzy albo lepiej aparatu wykonawczego państwa PIS. Przed wyborami to jeszcze może po 500 premii dadzą za taki sukces hahah

 8. Super milicja nich im jeszcze odznaczenia dadzą

 9. Te sukcesy milicji rodem z kroniki filmowej. Szkoda że nie pokazali nabijarek ( pewnie ręczne po 20 zł/szt). Po takich spektakularnych akcjach milicji z pewnością wzrasta wśród obywateli zaufanie i ” szacunek ” do milicji.