Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci podsumowali finał Pucharu Polski w piłce nożnej. „Przebiegł spokojnie i bezpiecznie” (zdjęcia)

W piątek na Arenie Lublin odbył się finał Pucharu Polski w piłce nożnej. Sportowe zmagania oglądało ponad 2700 kibiców Cracovii i Lechii Gdańsk. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwali policjanci z kilku garnizonów.

W piątek na Arenie Lublin odbył się finał Pucharu Polski w piłce nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk a Cracovią. Mecz po dogrywce zakończył się wynikiem 3:2 dla Cracovii. Nad bezpieczeństwem ponad 2700 kibiców czuwali policjanci m.in. z Krakowa i Lublina, nad miastem można było także zobaczyć policyjny śmigłowiec.

W działaniach uczestniczyli policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Prowadzone działania skierowane były na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy sportowej oraz ładu i porządku publicznego – przed, w trakcie i po meczu. Poza zabezpieczeniem okolic stadionu, do zadań mundurowych należało także kontrolowanie tras przejazdu kibiców i niedopuszczenie do tzw. ustawek w drodze na mecz.

Już w trakcie przejazdu kibiców z małopolski policjanci z Krakowa przystąpili do kontroli pojazdów zmierzających do Lublina. Mundurowi w trakcie działań udaremnili przewóz niebezpiecznych narzędzi i materiałów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu uczestników meczu. W wyniku kontroli 54 pojazdów ujawniono i zabezpieczono niebezpieczne przedmioty w postaci: 2 karczowników, 4 rac, petardy hukowej, 8 pojemników z gazem pieprzowym o pojemności ok. 1 l, stylu od kilofa, pistoletu pneumatyczny na metalowe kulki oraz noża typu butterfly.

– Wylegitymowano 161 osób. W trakcie czynności zatrzymano 22-latka ze Skawiny, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci kokainy oraz 26-latka z Krakowa poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu. Ponadto w toku dalszych czynności zatrzymano 26-latka bez stałego miejsca zamieszkania, który w wynajętym samochodzie dostawczym przewoził 63 rac i 72 petard, sektorówkę, karczownik, pałkę teleskopową, megafon, pojemnik z gazem pieprzowym oraz 15 sztuk bluz z emblematami klubu sportowego. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze i został ukarany grzywną w kwocie 3000 zł. Pozostałych zatrzymanych również zwolniono i wystawiono im wezwania na przesłuchanie. W trakcie spotkania doszło do kilku incydentów, ale finał przebiegł spokojnie i bezpiecznie – informuje kom. Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie wspólnie z pracownikami Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie w specjalnie przygotowanym punkcie przy wejściu na sektory przypominali kibicom o obowiązujących przepisach sanitarno-epidemiologicznych. Rozdawane były również maseczki.

(fot. Policja Lublin, lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Kto kiedyś tak kontolował i dbał o bezpieczeństwo kibiców…
  Pamiętam jak dzś, chodziliśmy z chłopakami na mecze „Lublinianki”… szło sie na mecz, a nie, rozrabiać, czy tłuc się…
  To sie pewnie „ne wrati”, bo społeczeństwo co raz bardziej nam durnieje.
  Niestety.

  • W latach 70-tych chodziłem na mecze Motoru przy Zygmuntowskich. Żadnych ustawek, rozrób, bijatyk. Ale wtedy była milicja a nie policja.

   • To nie kwestia różnicy między milicją a policją. To kwestia tego kto chodzi na mecze. Kiedyś to byli kibice, niejednokrotnie całymi rodzinami, nawet na meczach niższych rangą zespołów lokalnych. nie jeden mecz tak oglądałem, ale to było daaawno temu. Teraz na mecz chodzą głównie troglodyci o niskim IQ, ale wysokim stężeniu testosteronu i anabolików. Nie idą na mecz dopingować swoją drużynę tylko szukają sposobu by z kimś się ponapiep…ć przed meczem, na meczu albo po nim. Przez to w moich oczach ten sport bardzo dużo stracił. Czasem coś obejrzę w TV, ale jak mam ochotę pokibicować to wybieram siatkówkę albo piłkę ręczną – tam się bawią kibice na poziomie.

 2. A za kilka dni w woj. lubelskim 100 zakażeń COVID.

 3. Teraz czekamy na wzrost przypadków korony w Lublinie

 4. Wymagany podpis

  Od kiedy przewożenie petard w samochodzie to przestępstwo?

 5. Zabezpieczyli racy kilka dziesiątek…a odpalone zostałe też.
  Czyli policja nie sprawdziła się i źle wykonała zadania

 6. Onanis Samokopoulos

  Czy nóż typu „butterfly” jest teraz zabroniony w naszym kraju? Pytam, bo kiedyś posiadałem takowy i nie stanowił problemu dla policji, a chciałbym zakupić nowy.

Z kraju