Policjanci z Dęblina uratowali 44-latka

Policjanci z Dęblina uratowali życie 44-latkowi, który próbował popełnić samobójstwo. Kiedy sierż. szt. Krzysztof Giza i st. sierż. Andrzej Michalak weszli do mieszkania mężczyzna miał założoną pętlę na szyi, a także trudności z oddychaniem.

-Oficer dyżurny KP w Dęblinie otrzymał informację od zdesperowanego mężczyzny. Ten twierdził, że chce popełnić samobójstwo. Policjant starał się zebrać jak najwięcej informacji by ustalić, z kim rozmawia i gdzie wysłać pomoc. Rozmówca twierdził, że jest w swoim mieszkaniu. Tam też wysłani zostali policjanci. Kiedy weszli do środka mężczyzna miał założoną pętlę na szyi, miał już trudności z oddychaniem. Funkcjonariusze odcięli sznur i zdjęli mu pętlę z szyi. Podnieśli mężczyznę z podłogi. W tym czasie na miejscu była już wezwana karetka pogotowia. W chwili zdarzenia 44 latek był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście po próbie samobójczej pozostała tylko blizna – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach podkom. Jacek Wójcik.

Policjanci, którzy pospieszyli na ratunek mężczyźnie to sierż. szt. Krzysztof Giza i st.sierż. Andrzej Michalak – funkcjonariusze pełniący służbę w Komisariacie Policji w Dęblinie.

2014-03-01 10:00:05
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Współczuje rodzinie samej świadomości zdarzenia. NIestety znam to uczucie, tylko w moim przypadku niestety było już za późno…

  Pamiętajcie, że czasem to nieświadomy ruch wykonany pod jakąś presją i pomóżcie temu Panu. Skoro zadzwonił to znaczy, że POTRZEBUJE pomocy [moze nawet podswiadomie]

 2. Skoro zadzwonil na policje ze chce popelnic.samobojstwo to chyba tak naprawde chciap zeby go uratowali.bal sie jednak smierci i do konca wierzyl ze jednak uda sie jej uniknac.brawo dla tych policjantow.

 3. Statystycznie biorąc, jak raz „chciał”, to zechce jeszcze raz. Bywa też, że takie „chcenie” kończy się (żeby nikogo nie urazić złym określeniem), stanem stabilnym – ostatecznie stabilnym.

 4. „mężczyzna miał założoną pętlę na szyi, miła już trudności z oddychaniem.” Trzeba poprawić to zdanie bo jest bez sensu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online