Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci z Dęblina uratowali 44-latka

Policjanci z Dęblina uratowali życie 44-latkowi, który próbował popełnić samobójstwo. Kiedy sierż. szt. Krzysztof Giza i st. sierż. Andrzej Michalak weszli do mieszkania mężczyzna miał założoną pętlę na szyi, a także trudności z oddychaniem.

-Oficer dyżurny KP w Dęblinie otrzymał informację od zdesperowanego mężczyzny. Ten twierdził, że chce popełnić samobójstwo. Policjant starał się zebrać jak najwięcej informacji by ustalić, z kim rozmawia i gdzie wysłać pomoc. Rozmówca twierdził, że jest w swoim mieszkaniu. Tam też wysłani zostali policjanci. Kiedy weszli do środka mężczyzna miał założoną pętlę na szyi, miał już trudności z oddychaniem. Funkcjonariusze odcięli sznur i zdjęli mu pętlę z szyi. Podnieśli mężczyznę z podłogi. W tym czasie na miejscu była już wezwana karetka pogotowia. W chwili zdarzenia 44 latek był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście po próbie samobójczej pozostała tylko blizna – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach podkom. Jacek Wójcik.

Policjanci, którzy pospieszyli na ratunek mężczyźnie to sierż. szt. Krzysztof Giza i st.sierż. Andrzej Michalak – funkcjonariusze pełniący służbę w Komisariacie Policji w Dęblinie.

2014-03-01 10:00:05
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Współczuje rodzinie samej świadomości zdarzenia. NIestety znam to uczucie, tylko w moim przypadku niestety było już za późno…

    Pamiętajcie, że czasem to nieświadomy ruch wykonany pod jakąś presją i pomóżcie temu Panu. Skoro zadzwonił to znaczy, że POTRZEBUJE pomocy [moze nawet podswiadomie]

  2. Skoro zadzwonil na policje ze chce popelnic.samobojstwo to chyba tak naprawde chciap zeby go uratowali.bal sie jednak smierci i do konca wierzyl ze jednak uda sie jej uniknac.brawo dla tych policjantow.

  3. Statystycznie biorąc, jak raz „chciał”, to zechce jeszcze raz. Bywa też, że takie „chcenie” kończy się (żeby nikogo nie urazić złym określeniem), stanem stabilnym – ostatecznie stabilnym.

  4. „mężczyzna miał założoną pętlę na szyi, miła już trudności z oddychaniem.” Trzeba poprawić to zdanie bo jest bez sensu.