Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policja rozpoczęła akcję „Majowy weekend”

Zwiększona ilość policjantów na drogach, częstsze kontrole, lecz przede wszystkim zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców – we wtorek rozpoczęła się policyjna akcja „Majowy weekend”.

Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas długiego majowego weekendu. Przez te dni należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno pojazdów samochodowych, jak i motocykli. Funkcjonariusze ruchu drogowego zamierzają zrobić wszystko, aby na drogach nie dochodziło do poważnych zdarzeń drogowych. Głównie przez wyeliminowanie z nich pijanych kierowców oraz powstrzymanie drogowych piratów.

Oprócz zwiększonej liczby patroli w samym Lublinie, więcej policjantów pojawi się także na głównych drogach w naszym regionie. To na nich będzie największy ruch pojazdów, dlatego też funkcjonariusze będą wykorzystywać cały sprzęt jaki mają do dyspozycji. Oprócz oznakowanych radiowozów, drogi patrolować będą również te nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz motocykle. Szybkość pojazdów będzie kontrolowana również ręcznymi laserowymi miernikami prędkości.

Oprócz tego sprawdzana będzie trzeźwość kierujących, zapinanie pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach. Pod bacznym okiem policjantów będą również motocykliści, a głównie prędkość z jaką się poruszają.

Największego ruchu na drogach można się spodziewać 3 i 5 maja więc akcja będzie prowadzona przez sześć dni i zakończy się w niedzielę. Policjanci apelują o rozsądek podczas prowadzenia pojazdu, cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Wszystko po to aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

Przypominamy również o obowiązującym w długi weekend zakazie ruchu samochodów ciężarowych. Nie mogą się one poruszać: w środę – 1 maja w godz.08.00-22.00, w czwartek – 2 maja w godz.18.00-22.00 i w piątek – 3 maja w godz.08.00-22.00.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo