Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pokaźny arsenał w domu 69-latka

W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Rudnik. Mężczyzna miał w swoim domu nielegalną amunicję, granat, a także elementy broni.

W miniony poniedziałek policjanci z Żółkiewki ustalili, że 69-letni mieszkaniec gminy Rudnik posiada w swoim domu broń palną. Po przeszukaniu mieszkania mężczyzny okazało się, że posiadał on pokaźny arsenał.

Mundurowi w mieszkaniu zabezpieczyli m.in. kielichy granatów czarnoprochowych, granat moździerzowy, łuski artyleryjskie różnego kalibru, amunicję i łuski do broni długiej i krótkiej, amunicję myśliwską, pociski zapalające i smugowe, a także elementy broni palnej.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Trwają ustalenia w jaki sposób 69-latek stał się posiadaczem nielegalnego arsenału. Mieszkańcowi gminy Rudnik grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

(fot. Policja Krasnystaw)

13 komentarzy

 1. Sprawiedliwość musi być po jego stronie.

 2. Szwagier sąsiada siostry córki słyszał że ktoś mówił że on planował zamach na Misiewicza.

  8 lat to dla tego pana dożywocie.
  W USA w sklepach można kupować broń jak u nas masło i to prawdziwą nowoczesną zabójczą broń a nie złom co w ziemi przeleżał 70 lat.
  W państwie gdzie przez wieki byliśmy więźniami i niewolnikami dalej pozostałość prawna z czasów więzienia zamkniętego zwanego pRL. Niewolnikom i więźniom nie można mieć broni.

  APELUJĘ O ZWOLNIENIE TEGO PANA Z ARESZTU. WIEK JEST PODESZŁY. UMYSŁ PRAWDOPODOBNIE ZBLIŻONY DO UMYSŁU DZIECKA. ŻYCIE NA WŁOSKU. PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ. TEZ BĘDZIECIE MIEĆ RODZICÓW W TYM WIEKU.

  • Studętkom jezdem, to wiem, że...

   Podpisywam siem pod tem obyma rencyma !!!

  • Za łuskę z niezbitą spłonką grozi do 8 lat, a za usiłowanie zabójstwa przez jazdę po alkoholu tylko 2 lata. Za pobicie jest nie lepiej.

   • posiadacz broni

    bo to Polska jest – nasza kochana ojczyzna, można się tu czuć jak u siebie w domu… i jaka sprawiedliwość panuje – ci co mają dużo będą mieć jeszcze więcej

  • Złapali następce Bin Ladena.Smiech.

 3. Mój dziadek klepał kosę na łusce armatniej a krowę palował na łące na lufie od karabinu. Jaka głupia była ta milicja,że na 8 lat go nie wsadzili!

 4. Zamykać biednego Dziadka za kolekcjonowanie broni na dożywocie?

 5. Pewnie zbieracz amator relaksowal sie czyszczac pola i lasy wykrywaczem metalu…ehh co za ustroj..8 lat??

 6. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  W państwie gdzie przez wieki byliśmy więźniami i niewolnikami dalej pozostałość prawna z czasów więzienia zamkniętego zwanego PRL.
  W USA w sklepach można kupować broń jak u nas masło i to prawdziwą nowoczesną zabójczą broń, a nie złom co w ziemi przeleżał 70 lat, ale… niewolnikom, więźniom, a zwłaszcza Obywatelom gorszego sortu, nie można mieć broni innej jak proce, siekiery, czy kosy osadzone na sztorc, a Boże broń np. kij bejsbolowy.

  • Jeszcze trochę i te czarnoprochowce będą na pozwolenie. Nagonka w mediach na posiadaczy trwa.