Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pojawiły się pierwsze grzyby. Doskonała wiadomość dla grzybiarzy

To na co czekali miłośnicy grzybobrania staje się faktem. Są już pierwsze kurki i koźlarze.

Ostatnie ciepłe dni, dodatkowo opady deszczu sprawiły, że z lasach naszego regionu pojawiły się pierwsze grzyby. Nasi czytelnicy wczoraj trzykrotnie poinformowali nas o okazach jakie udało im się zebrać. -Na skraju lasu pod Włodawą znalazłem pierwszego koźlarza. Miał już kilka centymetrów wysokości i musiał bardzo posmakować ślimakom, gdyż był przez nie oblegany- wyjaśniał Michał.

Z kolei Robert jadąc w kierunku Kocka wstąpił do jednego z lasów w okolicach Lubartowa. -Po kilku minutach chodzenia po lesie znalazłem kilkanaście kurek, które to dopiero co wychodziły z ziemi, jednak wrócę tam w piątek, a wtedy powinny mieć po kilka centymetrów, w sam raz do zebrania. Jak dodaje, znajomy zebrał już w tym lesie ich sporo, znalazł także małego borowika.

Tymczasem Radek informuje o wysypie pierwszych majowych grzybów w okolicy miejscowości Dębowa Kłoda. –Na pierwsze koźlarze natrafiłem już we wtorek, podczas spaceru, który zmienił się w grzybobranie. Jak na razie było to kilka kozaczków brązowych i jeden czerwony. Jednak w środę, jadąc do pracy w Parczewie, znalazłem 3 piękne koźlarze pod brzozami. Było to w mieście, w miejscu gdzie nikt by się tego nie spodziewał – tłumaczy.

Jak przyznają znawcy tematu, to czy pojawi się duży wysyp grzybów, zależy teraz od pogody. Jeżeli wciąż będzie ciepło i wilgotno, to można będzie niebawem liczyć na obfite zbiory.

Pojawiły się pierwsze grzyby. Doskonała wiadomość dla grzybiarzy
Pojawiły się pierwsze grzyby. Doskonała wiadomość dla grzybiarzy

(fot. Radek – Koźlarze znalezione w Parczewie, tutaj w pokazowym miejscu. , lublin112)
2014-05-15 09:28:45

Komentarze wyłączone

Z kraju