Pogoda płata nam figle: Wielkanoc chłodniejsza niż Boże Narodzenie

Tegoroczna zima zaskakuje nas coraz bardziej, pomimo tego że astronomiczna i kalendarzowa wiosna jest już od dłuższego czasu, to za oknami wciąż zima.

W Niedzielę Wielkanocną (31.03) nad ranem temperatura będzie oscylowała w granicach zera stopni, w dzień delikatnie cieplej, gdyż maksymalnie wzrośnie ona do 2°C. Odczuwalna temperatura będzie o stopień niższa. Niestety słońca raczej nie zobaczymy, gdyż niebo będzie zachmurzone, rano mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem, w dzień deszczu. Wiatr będzie wiał z prędkością 3 m/s, a ciśnienie atmosferyczne będzie spadać, z 732 mmHg w godzinach rannych do 726 mmHg w wieczornych.

W Poniedziałek Wielkanocny (01.04) pogoda podobna, w nocy i nad ranem 0°C, w dzień temperatura może osiągnąć 3°C, by wieczorem spaść do jednego stopnia. Odczuwalna temperatura będzie wynosić 0-1°C. Zachmurzenie umiarkowane, mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Wiatr będzie wiał z maksymalną prędkością do 4 m/s a ciśnienie wzrośnie z 725 mmHg w nocy do 732 mmHg wieczorem.

Pomimo że to już druga Wielkanoc z kolei, gdy na dworze widzimy śnieg, to jednak będzie ona sporo chłodniejsza od typowo zimowych świąt Bożego Narodzenia, kiedy to temperatura wynosiła nawet 8-10 °C. Tymczasem białego puchu było o wiele mniej niż teraz, gdyż biało było tylko na wschodzie a pokrywa śnieżna miała zaledwie 5 cm grubości.

Dlatego też coraz częściej słychać głosy że trzeba ubierać choinkę i przyozdobić ją jajkami zamiast bombek.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew