Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Podziemne składowisko odpadów pokrzyżowało plany drogowców. Będą rozmowy z mieszkańcami o nowym przebiegu ekspresówki

W poniedziałek, 17 czerwca, odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie ustalenia nowego przebiegu drogi ekspresowej S12 Lublin – Chełm. Chodzi o blisko 6 km odcinek w okolicach Dorohuczy.

Trwają przygotowania do realizacji ok. 5,7 km odcinka drogi ekspresowej S12 między Pełczynem a Chojnem Nowym Drugim. Jest to fragment trasy, który Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zaplanować od początku. Wszystko z uwagi na podziemne składowisko odpadów przemysłowych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele GDDKiA, w związku z tym podjęto decyzję o ominięciu tego miejsca. To z kolei wiąże się ze zmianą przebiegu drogi, opracowaniem nowego wariantu i uzyskaniem decyzji środowiskowej. Ma to być najkrótsza droga do budowy odcinka.

Pod ziemią, w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 838 Dorohucza – Trawniki, przed laty w wyrobiskach po kopalni piachu składowane były odpady wielkopiecowe z ówczesnej odlewni żeliwa w Lublinie. Przedstawiciele Urzędy Gminy w Trawnikach zapewniają, iż nie stanowią one żadnego zagrożenia dla człowieka. Wszystko odbywało się legalnie, w ramach zawartych z gminą porozumień.

Teraz, jak wskazują drogowcy, trwa opracowywanie dokumentacji projektowej, a dokładnie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowe, przygotowywane są też materiały niezbędne do uzyskania decyzji środowiskowej oraz kompletowane dokumenty przetargowe. Projektanci zaproponowali trzy warianty przebiegu drogi: północny, środkowy oraz południowy.

Podczas spotkania z mieszkańcami, które rozpocznie się o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trawnikach zostaną one zaprezentowane i omówione. Każdy będzie też mógł zgłosić swoje propozycje, przekazać ewentualne uwagi lub sugestie dotyczące inwestycji.

Podziemne składowisko odpadów pokrzyżowało plany drogowców. Będą rozmowy z mieszkańcami o nowym przebiegu ekspresówki

5 komentarzy

  1. Ale jaja! Ale jaja! Kto to projektuje? Kto bada teren? Wszyscy zaś dostają pensje. I nikt nie beknie.

  2. Dziadunio z Willolowa

    Deweloper nie pogardzi. W Motyczu stawiają domki na starych wyrobiskach po piasku wypełnionych pyłem z cementowni, to co tam żużel…

  3. Każdy o tym wiedział.,.. żałosne…

  4. I tak powstanie szybciej niż droga do Lubartowa 😉

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport