Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”. Skontrolowano 21 tys. kierowców, 30 było po alkoholu

Wczoraj na drogach w całym kraju policjanci przeprowadzili akcję pn. „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi w regionie skontrolowali 21 tys. kierowców, ujawnili 30 kierujących po alkoholu. W Lublinie i okolicach na podwójnym gazie wpadło 8 osób.

W poniedziałek na drogach w całej Polsce policjanci przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, ale także to, czy zatrzymane do kontroli osoby, mogą znajdować się pod wpływem narkotyków.

Mundurowi skontrolowali w regionie łącznie 21 tys. kierujących. Ujawnili 30 kierujących pojazdami na podwójnym gazie, w tym 19 w stanie nietrzeźwości i 11 w stanie po użyciu alkoholu. Ujawniono również 1 kierującego pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali 18 rowerzystów kierujących po alkoholu, ujawnili także 4 kierujących pojazdami z obowiązującym zakazem sądowym.

W Lublinie i okolicach policjanci przeprowadzili ponad 4,5 tys. kontroli stanu trzeźwości. Wpadło 8 amatorów jazdy na podwójnym gazie, a rekordzistą okazał się 43-latek z Lublina. Mężczyzna prowadził daewoo mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja)

17 komentarzy

 1. Zrobilem 200 km po Lubelszczyźnie, zero patrolu z akcji.

 2. Dobrze, że ostrzegają przed taką akcją inaczej nie byłoby tak kolorowo.

  • Robią statystykę ilu będzie pod wpływem kiedy powiedzą a ilu będzie jak nic nie powiedzą. Marek krzykacz i tak chodzi piechotą i głośniej go słychać jak by jechał czoperem.

 3. Jak latalem na sklodowskiej po dyskotekach to ty cebulaku woziles mleko z dziadkiem, a twoja matka prala w rzece bug

 4. z 21 tysięcy pijanych 30 tu . Nieżle , trzeba więcej trabić o takich akcjach nawet w przedszkolach to tego dnia wszyscy bedą trzeżwi ale nie następnego

 5. Ile to wszystko kosztowało? Bo efekty w postaci 0,17% jakoś słabo wyglądają, Może policja powinna zacząć łapać przestępców a nie robić łapanki w niemieckim stylu ze skutecznością 0,17%.

  • Wolałbyś, żeby wcale takich akcji nie było?
   Mi się podobało zamykanie całych dzielnic i „dmuchanie” wszystkich bez wyjątku.
   Jeszcze u mnie na wsi (Dziesiąta) to zbyt piorunujących efektów nie dało (sześciu pijusów na ponad tysiąc przebadanych – czyli ledwie 3x wyższa skuteczność), ale już w sierpniu na Wsióchowie wpadło jedenastu (na podobną liczbę przebadanych).

  • @aswd przecież dokładnie właśnie to robili.
   Łapali potencjalnych morderców za kierownicą.
   Uważasz, że jako użytkownik dróg jest większe zagrożenie ze strony złodzieja portfeli?
   Uważasz, że większą stratą jest kradzież a nawet rabunek smartfona twojego dziecka niż „rozjechanie” dziecka przez pijanego bandytę?
   Wolisz zderzenie czołowe z pijanym bandytą od utraty portfela?
   Bo akurat sprawca tego twojego wyliczenia 0,17% może akurat zabić ciebie lub kogoś z twojej rodziny bez zamiaru przywłaszczenia sobie jakiejś wartości materialnej.

  • Taki jest odsetek wybitnie opornych. To nie jest źle

 6. a czemu kontrolują w dzień zamiast w nocy gdy się pije?

 7. A ilu trzeźwych kierowców spowodowało w tym dniu wypadki?

 8. Szkoda że nie złapali *** z Poniatowej co po pijaku z *** Uno rozwalił.

 9. Bombowy kierowca

  W poniedziałek zero patroli A jechałem z Niemiec na lubelszczyzne ..