Podsumowanie akcji „Prędkość” na drogach regionu. Policjanci wystawili ponad 850 mandatów

Policjanci podsumowali wczorajsze działania na drogach regionu, prowadzone w ramach akcji „Prędkość”. Skontrolowano ponad 1200 pojazdów, policjanci wystawili ponad 850 mandatów i zatrzymali 10 praw jazdy.

W piątkowych działaniach policji na drogach województwa lubelskiego udział brało ponad 280 funkcjonariuszy ruchu drogowego.

– Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz radiowozy z wideorejestratorami ruszyli do kontrolowania prędkości kierowców na drogi Lubelszczyzny. Pod „lupę” mundurowi wzięli szczególnie te szlaki komunikacyjne, na których najczęściej dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego, a więc w szczególności drogi krajowe, ekspresowe, jak i te lokalne, które mieszkańcy naszego regionu wskazują dzięki aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Mundurowi skontrolowali ponad 1200 kierujących pojazdami. Efektem tych kontroli było ujawnienie ponad 860 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W ponad 850 przypadkach policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne. Z kolei za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze ujawnili 10 kierowców, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania.

– Na skutek niedostosowania prędkości jazdy do warunków na drodze doszło także wczoraj do wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie przekroczenie dozwolonej prędkości ma największy udział w stosunku do ogólnej liczby wykroczeń. W ciągu 7 miesięcy tego roku przekroczenie prędkości w blisko 25 % stanowiło przyczynę wypadków drogowych – wyjaśnia asp. Anna Kamola.

W ubiegłym roku na terenie woj. lubelskiego policjanci w ramach tej akcji skontrolowali ponad 6800 kierujących, ujawnili blisko 5200 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Za popełnione wykroczenia nałożyli ogółem ponad 5 tys. mandatów karnych.

2017-08-26 13:05:27
(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Pan Sołtys z Miasta Inspiracji k/Świdnika

  Tak jak opisano w artykule, powinno być codziennie, polskie społeczeństwo jednak należy zdyscyplinować i trzymać za szanowne mordy.

 2. Też jestem za ..codziennie takie akcje powinny być .,..trzeba jakoś poskromić tych wiecznie się spieszących „kubiców „

 3. Proponuje zrobić eksperyment jeżdżąc przepisowo po lublinie cały dzień, Zobaczymy jak będzie zakorkowany.

 4. A ile wzięli do kieszeni bo ja dałem 200 za prędkość 107 na 50 Wilk syty i owca cała.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika