690 680 960

„Podróżuj trzeźwy z cool-turą na drodze”. Skontrolowano 100 pojazdów, wpadł 1 kierowca

W czwartek policjanci z ruchu drogowego wspólnie z członkami klubu motocyklowego „Riders of IPA Lublin” przeprowadzili akcję prewencyjna pn. „Podróżuj trzeźwy z cool-turą na drodze”. Celem wspólnych działań było propagowanie trzeźwości wśród kierujących oraz bezpiecznych zachowań na drodze.

Akcja została przeprowadzona na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Kol. Łuszczów. Organizatorem działań był Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przy współudziale klubu motocyklowego „Riders of IPA Lublin” którego członkowie również uczestniczyli w prowadzonych kontrolach.

-Działania rozpoczęły się o godz. 11.00. W ciągu zaledwie dwóch godzin skontrolowano około 100 pojazdów. Patrole sprawdzały przede wszystkim czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Zwracano szczególną uwagę na trzeźwość kierowców. Kontrolowano zarówno samochody osobowe jak i motocykle. Wszyscy kierowcy nagradzani byli nalepkami propagującymi trzeźwość wśród kierujących oraz korzystanie z dróg w sposób kulturalny – opisuje akcję sierż. Kamil Gołębiowski z KWP Lublin.

Na 100 skontrolowanych kierowców jeden znajdował się pod wpływem alkoholu. Podczas badania trzeźwości okazało się, że kierujący bmw znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Policjanci chcąc zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, coraz częściej kontrolują trzeźwość użytkowników ruchu drogowego. W pierwszym półroczu tego roku takich kontroli zostało przeprowadzonych blisko 300 tys. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich nieco ponad 163 tys. To niewątpliwie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny. W porównaniu do roku ubiegłego odnotowaliśmy znaczny spadek liczby wypadków oraz ofiar zdarzeń drogowych.


2014-07-18 09:38:02
(fot. KWP Lublin)

2 komentarze

  1. „Znajduje się w stanie po użyciu alkoholu”? Gdzie się znajduje? Może jest w stanie po użyciu alkoholu 😉

  2. Też lubię jak w Polsce mówi się i pisze po polsku.
    A jeżeli delikwent jest po użyciu alkoholu, to najlepiej niech się znajduje w domu.
    Tak jest najlepiej i dla niego i dla językoznawców.

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas