Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podrabiana odzież na giełdzie pod Zamościem. Zatrzymano dwoje obywateli Bułgarii

Policjanci z Zamościa zatrzymali dwoje obywateli Bułgarii handlujących podróbkami na giełdzie w miejscowości Mokre. Wkrótce oboje usłyszą zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać.

W minioną niedzielę zamojscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali stoiska na giełdzie w miejscowości Mokre pod Zamościem. Kontrole były wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Na jednym ze stoisk mundurowi natknęli się na oferowane przez 31-letniego obywatela Bułgarii „markowe” ubrania. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 sztuk bluz sportowych, koszulek i legginsów, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 145 sztuk spodni dresowych z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi, które na innym stoisku handlowym oferowała do sprzedaży 54-letnia obywatelka Bułgarii.

Obywatele Bułgarii zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Wkrótce oboje usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Zamość)

5 komentarzy

  1. Też mi przekręt, niech sobie operacyjni zobaczą co się dzieje z podróbkami na Olx, pewnie całe województwo by ubrał ?

  2. Za tydzień znowu będa handlować inni podróbkami jak co niedzielę a policji już nie będzie bo statystyki już uzupełnione i można zająć się innymi rzeczami

  3. A z tymi cugankami miedzi PKS i Nova nic zrobić nie mogą.

  4. Franek z Podlasia

    Dobrze że się wzięli za tych ***. Sam kiedyś handlowałem tam i ci Bułgarzy to dzicz straszyli biciem za zajęcie im miejsca że niby mają zarezerwowane…. *** *** jak gorąco to *** jak nie wiem co….. Teraz szkoda tam jeździć….. Dobrze że się wzięli za nich..

  5. Gdzie teraz lanserzy i karyny kupia armaniego i tommego?! 😀