Podrabiana odzież na giełdzie pod Zamościem. Zatrzymano dwoje obywateli Bułgarii

Policjanci z Zamościa zatrzymali dwoje obywateli Bułgarii handlujących podróbkami na giełdzie w miejscowości Mokre. Wkrótce oboje usłyszą zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać.

W minioną niedzielę zamojscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali stoiska na giełdzie w miejscowości Mokre pod Zamościem. Kontrole były wymierzone w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Na jednym ze stoisk mundurowi natknęli się na oferowane przez 31-letniego obywatela Bułgarii „markowe” ubrania. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 sztuk bluz sportowych, koszulek i legginsów, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 145 sztuk spodni dresowych z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi, które na innym stoisku handlowym oferowała do sprzedaży 54-letnia obywatelka Bułgarii.

Obywatele Bułgarii zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Wkrótce oboje usłyszą zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Też mi przekręt, niech sobie operacyjni zobaczą co się dzieje z podróbkami na Olx, pewnie całe województwo by ubrał 👏

 2. Za tydzień znowu będa handlować inni podróbkami jak co niedzielę a policji już nie będzie bo statystyki już uzupełnione i można zająć się innymi rzeczami

 3. A z tymi cugankami miedzi PKS i Nova nic zrobić nie mogą.

 4. Franek z Podlasia

  Dobrze że się wzięli za tych ***. Sam kiedyś handlowałem tam i ci Bułgarzy to dzicz straszyli biciem za zajęcie im miejsca że niby mają zarezerwowane…. *** *** jak gorąco to *** jak nie wiem co….. Teraz szkoda tam jeździć….. Dobrze że się wzięli za nich..

 5. Gdzie teraz lanserzy i karyny kupia armaniego i tommego?! 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport