Podpalacze z Puław zatrzymani

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za szereg podpaleń, do których dochodziło w ostatnim tygodniu.

Do serii pożarów przy ulicy Kolejowej w Puławach doszło w ubiegłym tygodniu. Najpoważniejszy z nich wybuchł w poniedziałek 22 kwietnia, kiedy to około godziny 17 ogień pojawił się w budynku starych magazynów, tuż obok dworca PKP. W gaszeniu brało udział 11 zastępów straży pożarnej, zarówno zawodowej, ochotniczej jak i zakładowej z Zakładów Azotowych. Strażacy przez blisko 8 godzin walczyli z pożarem, jednocześnie chroniąc pobliskie budynki przed rozprzestrzenieniem się ognia. .

Oprócz tego pożaru, w przeciągu kilku dni paliły się trawy i nieużytki, domek na terenie ogródków działkowych oraz stara wieża ciśnień. Do wszystkich pożarów doszło w bardzo krótkim odstępie czasu, w jednym miejscu miasta, puławscy policjanci zaczęli podejrzewać, że ktoś świadomie podkłada ogień.

I nie mylili się, gdyż w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że za te wszystkie zdarzenia może być odpowiedzialnych dwóch młodych mieszkańców miasta. Po ich zatrzymaniu okazało się, że podkładali ogień, aby zaimponować swoim znajomym. Obaj 17-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie Będą odpowiadali przed sądem za niszczenie mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Łączne straty które spowodowali wynoszą ponad 50 tysięcy złotych.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie