690 680 960

Podlubelskie gminy zapraszają na majówkę

W Centrum Promocji Województwa Lubelskiego wszyscy chętni mogą się zapoznać z ofertą przygotowaną przez Lokalną Grupę Działania – Kraina Wokół Lublina dotyczącą aktywnego spędzania wolnego czasu w okolicach miasta.

Lokalna Grupa Działania Kraina Wokół Lublina, która skupia gminy z powiatu lubelskiego, przez dwa dni zachęca mieszkańców Lublina do wycieczek w okolice Lublina, promując tym samym miejsca idealne na krótkie weekendowe wypady. Przygotowano ofertę spływów kajakowych po Bystrzycy, jazdy konnej, przejażdżek bryczką czy też wędkowania.

Dla wszystkich chętnych zorganizowano także bezpłatne warsztaty. I tak w czwartek można było nauczyć się wyrobu woskowych świec, lepienia figurek z masy solnej a także własnoręcznie wypiec „Całuski Pszczelowolskie”. Natomiast na piątek przygotowano warsztaty bębniarskie oraz naukę wykonywania witraży.

O podniebienia gości dba Gmina Konopnica z m.in. przepysznymi wypiekami oraz doskonałym sokiem jabłkowym. Natomiast panie z Kiełczewic Dolnych częstują pieczonymi na miejscu cebularzami. Każdy będzie również mógł wziąć udział w konkursach z nagrodami, gdzie do wygrania są np. bezpłatne spływy kajakowe po Bystrzycy.

Wszyscy zainteresowani mogą odwiedzić Centrum Promocji Województwa Lubelskiego jeszcze w piątek, w godzinach od 11 do 17, przy Krakowskim Przedmieściu 41.
null
null
null
null
null
null
null
null
null

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas