Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podejrzany o zabójstwo swojej żony wciąż się ukrywa. Kobieta była duszona i dźgana nożem

Nie udało się jeszcze wpaść na trop 40-latka, który jest poszukiwany przez policję i prokuraturę pod zarzutem zabójstwa. Na ciele jego żony znaleziono liczne rany kłute oraz ślady duszenia.

Pomimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań wciąż nie udało się zatrzymać Tomasza Harczuka, który jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa. Mężczyzna, zdaniem prokuratury, miał pozbawić życia swoją małżonkę. Wszystko wydarzyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek, 24/25 lipca, w jednym z mieszkań przy ul. Odkrytej w Warszawie.

Jak wskazują śledczy, na razie motywy zbrodni nie zostały jeszcze dokładnie ustalone. Jednak z zabezpieczonych na miejscu śladów, jak też poczynionych ustaleń wynika jednoznacznie, kto ma stać za zbrodnią. Jednak 40-latek uciekł i z tego co wiadomo, przebywa na Lubelszczyźnie, a dokładniej w okolicach Zamościa.

Prokurator Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga wyjaśnia, że wobec 40-latka wydane zostało już postanowienie o przedstawieniu mu zarzut zabójstwa. Aby to jednak można było uczynić, mężczyzna musi wcześniej zostać zatrzymany. Wydano za nim list gończy.

Śledczy otrzymali już wstępne wyniki sekcji zwłok. Biegli na ciele kobiety ujawnili rany kłute klatki piersiowej, szyi i barku. Na szyi znajdowały się też ślady duszenia.

Policjanci m.in. dzięki nagraniom z kamer monitoringu ustalili, że Tomasz Harczuk porusza się samochodem osobowym marki Volkswagen Passat kombi z 2000 roku o nr rej. LZ 53727. Istnieje też ryzyko, że pojazd mógł zostać porzucony w miejscu ustronnym lub na terenach leśnych.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które widziały mężczyznę lub jego samochód, o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub na numer alarmowy 112.

Podejrzany o zabójstwo swojej żony wciąż się ukrywa. Kobieta była duszona i dźgana nożem

(fot. policja)

11 komentarzy

 1. a wygląda jak człowiek

 2. Myślę, że uciekł w lepsze miejsce. Na Białoruś.

 3. JAWOREK BIS NAM SIĘ SZYKUJE CZY JEDNAK SIĘ UDA

 4. Rena ale nie Rolska

  Ma coś w oczach z psychopaty..

 5. „a może to zła kobieta była”ale nie zasłużyła na swój los w normalnym kraju na sprawca by dostał zastrzyk śmierci .A
  u nas 25 lat jak prorok się nie przyłoży.Nie ma w naszym państwie prawa i sprawiedliwości kary dla takiego zwyrodnialca niestety.Nie wiem czym sobie zasłużyła ale nie powinna umrzeć

 6. Dla obecnej władzy kobieta ma tylko wartość rozpłodową ,więc dla męża katolika była już przeterminowana.

  • Gem- idż na badanie czerepa i potwierdzenie posiadania mózgu .
   Tak przy okazji spytam : jaka wartość stanowi kobieta wg „działaczy” oszołomów na zachodnich rubieżach Polski – i nie tylko , w świetle chociażby ostatnich potwierdzonych wystepków i proPOzycji składanych im przez „ogierów” za zatrudnienie .???

 7. ,aa,boKrzycho.paPj

  Do gem , myślę , że katolik tak nie traktuje własnej kobiety,nawet jak nie rodzi dzieci, natomiast co do katolików masz zupełną rację, że mają drugiego człowieka zupełnie za nic..Mnie np miejscową milicja i policja pewnie katolicy z resztą katolików w gminie Radecznica w powiecie zamojskim, chcieli mnie i próbowali zamęczyć za to że chodzę i żyje i pracuje na PKB RP. Awszystko dlatego, że jestem synem biednego rolnika i nie mam kolesiów, układów i znajomości

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  I tak można przez dziesięć lat zamęczać człowieka,jak wszyscy wiedzą że człowiek nie ma znajomości,to się rzucają jak hieny na padlinę.Ludzie szanują człowieka,wtedy gdy się go boją.Jak ktoś jest dobrym pracowitym człowiekiem,to znaczy że jest słaby, głupi, naiwny.

 9. ,aa,boKrzycho.paPj

  Gościa tego podobno znaleźli martwego w podkarpackim woj.