690 680 960

Podczas wyprzedzania staranował kię. 80-latek zatrzymał się dopiero po blisko 2 kilometrach (zdjęcia)

Jedna osoba została poszkodowana w zdarzeniu dwóch aut, jakie miało miejsce w święta na obwodnicy Lublina. Wszystko wydarzyło się w momencie, kiedy kierowca mitsubishi postanowił wyprzedzić jadącą przed nim kię.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 13:50 na wysokości miejscowości Płouszowice. Na obwodnicy Lublina, między węzłami Szerokie a Sławinek, zderzyły się dwa samochody osobowe: mitsubishi i kia. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba pojazdy poruszały się w stronę Świdnika. Kierujący mitsubishi 80-latek podjął manewr wyprzedzania jadącej przed nią kii. Wykonał go jednak dość nieudolnie, zaczepiając o pojazd. Wytrącona z toru jazdy kia uderzyła w bariery energochłonne, odbiła się, po czym zatrzymała uderzając raz jeszcze w kolejne bariery.

Kiedy służby ratunkowe przyjechały na miejsce, zastały jedynie rozbitą kię. Okazało się, że sprawca zdarzenia zatrzymał się dopiero blisko dwa kilometry dalej. Jedna osoba podróżująca kią została poszkodowana i przetransportowano ją do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności kolizji.

Podczas wyprzedzania staranował kię. 80-latek zatrzymał się dopiero po blisko 2 kilometrach (zdjęcia)

Podczas wyprzedzania staranował kię. 80-latek zatrzymał się dopiero po blisko 2 kilometrach (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

14 komentarzy

 1. Poniosło dziadka

 2. skoro zatrzymał się dwa kilometry dalej, to skąd pewność, że właśnie 80-latek kierował? może sprawca celowo zatrzymał się poza polem widzenia i posadził dziadka-pasażera za kierownicą, a samemu stamtąd odszedł?

 3. dziadek chcial uciec ale zrozumial ze reszte zycia w wieźniu by spedzil:D

 4. Jak nie pijany to naćpany,goofniarz jeden.Wezwać rodziców,niech sklepią gacie.

 5. Redakcjo czemu w tagach do artykułu jest ” śmiertelny wypadek”?

 6. Może dziadek wziął winę za wnuka?

 7. Dziady pod piec.

 8. idziadek odda prawko. Mój tata mając lat 80 prowadził auto ale to jego wyprzedzano

 9. Święta to taki czas, że na drodze pojawiają się przedziwne osoby.

 10. 80 dziesiecio letni posiadacz prawa jazdy ,jak i wiekszosć jego kolegów ,dawno już stracili możliwosci bezpiecznego prowadzenia auta bo ich zmysły z racji wieku najzwyczajniej nie ogarniaja tego co się wokół nich dzieje ,ale dzieki naszym wspaniałym rządzącym ,nadal mogą bez przeszkód wsiadać za kierownice ,mimo że nawet pierwsze lepsze badanie okulistyczne ,wykluczyło by ich z grona kierowców .Apel do wszystkich nieogarniajacych staruszków z prawem jazdy : pamietajcie że jak już jestescie na tyle odważni żeby wsiadać za kierownicę w tym wieku , to was powini wyprzedzać a nie wy

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas