Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac w ogródku natrafiła na amunicję

Ponad pół tysiąca sztuk amunicji znalazła mieszkanka gminy Chełm podczas uprawy ogródka. Na miejscu interweniował patrol saperski oraz policjanci.

We miniony wtorek dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietypowym znalezisku na polu w gminie Chełm. Jedna z mieszkanek uprawiając swój ogródek natknęła się na amunicję.

O znalezisku tym powiadomiła policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który przeszukał teren.

Jak się okazało była to pochodząca z czasów II wojny światowej amunicja strzelecka w ilości ponad 500 sztuk. Saperzy zabezpieczyli i zabrali znalezione militaria do neutralizacji.

(fot. Policja Chełm)

12 komentarzy

  1. zamiast zawracać tyłek policji i wojsku rozpaliłbym tam ognisko i zrobiłbym sobie sylwestra w kwietniu 🙂

  2. Kobita to jednak kobita. Gdyby facet cos takiego znalazł, to porobiłby parę eksperymentów z ogniskiem. Wszystko jedno co by fruwało. Grunt ze byloby BUUUUM!

    • Kobieta najlepiej sprawdza się jednak w kuchni, ja np. nienawidzę gotować i kiepsko mi to idzie.

  3. A mi w takiej sytuacji przypomina się kawał z dziadkiem :dziadku, dziadku dlaczego podlewasz ogródek ropą, kwiatki zwiędną…. A dziadek na to, ale pistolet nie zardzewieje….

  4. Przy okazji przekopali działkę 🙂

  5. Łódkowana to nie do MG szykowana tylko karabinu mausera

Z kraju