Początek roku na sportowo. W Lublinie odbył się bieg City Trail (zdjęcia)

W czwartej już imprezie tej serii w edycji 2019/2020 wystartowało 212 zawodników, a zwycięstwo odniósł Artur Kern. Wśród kobiet najszybszą okazała się Natalia Zych.

Początek roku zawsze motywuje do aktywności fizycznej. Z realizacją tych postanowień dłużej niż przez kilka tygodni bywa różnie, ale wczorajszy bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie był świetną okazją, by wprowadzić w życie plan na aktywny rok 2020.

Artur Kern zwyciężył bieg po raz drugi w sezonie. Jego wynik tym razem to 16:56.

– Dzisiejsze warunki i moje samopoczucie były dobre, ale bieganie utrudniał silny wiatr. Początek biegu to prowadzenie Darka Samarczenko, po kilometrze to ja wyszedłem na prowadzenie, ale Darek trzymał się do 4 km, gdzie postanowiłem przyspieszyć, by uniknąć walki na finiszu. Aktualnie nie jestem w treningu, który daje mi komfort szybkiego biegania na końcówce, więc wolę nie ryzykować – podkreślił po zawodach Artur Kern. – Jestem zadowolony, bo trenuję regularnie 5 razy w tygodniu. W lutym planuję dorzucić szósty trening i zwiększyć kilometraż do 100-120 km tygodniowo. Przede mną decyzja, czy startować w Halowych Mistrzostwach Europy Masters. Na pewno polecę na stadionowe Mistrzostwa Świata Masters, które odbędą się pod koniec lipca w Toronto – dodał rekordzista Polski na 5000m w hali.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Dariusz Samarczenko, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej (jego czas to 17:09), a trzeci na mecie zameldował się Jarosław Bimkiewicz (czas 17:38). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła 18-letnia Natalia Zych. Jej czas to 19:19. I to właśnie dzięki dzisiejszemu sukcesowi, Natalia została liderką „generalki”.

– Startuję w biegach głównych cyklu CITY TRAIL i nie ukrywam, że dwa zwycięstwa w tym sezonie bardzo mnie cieszą. Rywalizacja w tej imprezie jest dla mnie szczególnie ważna, bo ścigam się tutaj już od kategorii dziecięcych – zaznaczyła zwyciężczyni dzisiejszych zawodów. – Z dzisiejszego wyniku jestem bardzo zadowolona. Co prawda w tym momencie nie jestem w okresie startowym, ale widzę progres wobec poprzednich biegów, co motywuje mnie do dalszej pracy. Starty w przełaju bardzo mi odpowiadają. Jest to dla mnie dobra forma przygotowania do sezonu, ponieważ na co dzień trenuję triathlon, a zawody, w których startuję często odznaczają się wymagającą trasą biegową.

Drugie miejsce wywalczyła Dominika Łukasiewicz (wynik 19:43). Jako trzecia na metę wbiegła Katarzyna Konkel (czas 21:06).
Biegi CITY TRAIL Lublin są poprowadzone na pętli w Lesie Dąbrowa. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu Kempingu Dąbrowa. Nieodłączną częścią cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – w dzisiejszej imprezie wzięło udział 63 młodych sportowców.

Kolejny bieg w Lublinie jest zaplanowany na 1 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 7 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w II połowie marca. Lubelską odsłonę cyklu wspiera Miasto Lublin.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule ogólnopolskiej. Poza Lublinem zawody są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji.

(fot. Radek Pizoń – City Trail)

Zobacz również

2 komentarze

  1. SZACUN dla takich inicjatyw – biegajcie po Starym Gaju, po Dąbrowie a miastu i policji kierującej ruchem dajmy spokój.

    • Wszystkie inicjatywy które zachęcają do aktywności są dobre, niezależnie czy w lesie czy na ulicy w mieście.
      Nie tylko w Lublinie odbywają się biegi uliczne 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021