Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pochodzący z naszego regionu były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał grozić piłkarzowi

Nie tak dawno informowaliśmy, że pochodzący z Łukowa Cezary Kucharski domaga się od Roberta Lewandowskiego 9 milionów euro. Dzisiaj decyzją prokuratury Kucharskiego zatrzymano pod zarzutem kierowania gróźb wobec piłkarza.

We wtorek 27 października funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Cezarego Kucharskiego, byłego posła PO z województwa lubelskiego i piłkarza. Przez lata był on również menadżerem Roberta Lewandowskiego. Miesiąc temu informowaliśmy, że złożył on pozew cywilny przeciwko należącej do Lewandowskiego firmie marketingowej RL Management, domagając się dziewięciu milionów euro czyli ok. 40 milionów złotych.

Były menadżer piłkarza zarzucił Robertowi Lewandowskiemu, że miał on wyprowadzać pieniądze z kont firmy RL Management. Jak wynika z pozwu, trafiały one na polskie rachunki bankowe z pominięciem niemieckiego urzędu skarbowego. Do tego firma miała przekazać Annie Lewandowskiej kwotę 2,5 miliona złotych jako pożyczkę, której żona piłkarza nie musiała zwracać. Z firmowych pieniędzy miały być również finansowane drogie podróże małżonków oraz płacono nimi za ich pobyt w apartamentach.

Rzeczniczka Roberta Lewandowskiego, Monika Bondarowicz zapewniła, że zarzuty Cezarego Kucharskiego są bezprzedmiotowe i próbuje on wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Jak wyjaśniła Monika Bondarowicz, wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie.

Marcin Saduś z Prokuratury Regionalnej w Warszawie tłumaczy, że Cezary Kucharski miał kierować wobec Roberta Lewandowskiego groźby karalne. W ten sposób chciał go zmusić do zapłaty kwoty 20 milionów euro. W miejscu zamieszkania Cezarego Kucharskiego, jak też w siedzibie jego firmy, przeprowadzone zostały też przeszukania. Teraz z udziałem podejrzanego mają być prowadzone czynności procesowe, po ich zakończeniu prokurator ma podjąć decyzję o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Cezary Kucharski to były polski piłkarz, manager piłkarski oraz poseł. Urodził się i wychował w Łukowie, tam też zaczynał karierę z piłką nożną. W 1989 roku rozpoczął grę w Orlętach Łuków, rok później trafił do Siarki Tarnobrzeg. Kolejne kluby w których grał to: FC Aarau, Legia Warszawa, Real Sporting de Gijón, Stomil Olsztyn, Iraklis Saloniki oraz Górnik Łęczna. Ma też na swoim koncie kilkanaście występów w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery sportowej został managerem piłkarskim, był agentem m.in. właśnie Roberta Lewandowskiego. Na początku 2018 roku współpraca ta się zakończyła. Kucharski przez jedną kadencję był też posłem. W 2011 roku uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim. Nie ubiegał się o reelekcję.

(fot. wikimedia.org)

21 komentarzy

 1. Drewniana noga załatwił człowieka, który go wypromował. Ale wg mnie drewniana noga za głupi jest na to. Pewnie to robota tej jego dietetyczki.

  • Teraz trochę inny temat przykuwa uwagę.
   Pewien ksiądz powiedział nawet: Przeproście wasze mamy, że was nie wydrapały!
   Masz prawo do życia endrju…
   Masz prawo zapytać: jak żyć bez mózgu panie premierze… jak żyć… ???
   Nawet nie potrafisz napisać prowokacyjnego komentarza.

 2. Kibice bronią Krzyża ! Brawo !

 3. Zwisają mi obaj kalafiorem, jeden wart drugiego, zobaczymy ja się sytuacja zakończy zapewne drewniak ma nie jedno za uszami, czas pokaże ??

 4. sprawdza się doktryna gnojmana

 5. Caly ten sport to sposób na nieźle przekręty, ludzie którzy nic nie robia dla gospodarki kraju, myślą tylko o tym jak przekręcić kasę dla siebie.Taki L. i K. Już nie wiedzą ile mają na kontach, ale ciągle im mało

 6. C.Ronaldo też był niewinny a płakał i płacił królestwu