Pobili mężczyznę za złożone wcześniej zeznania. Na odchodne zabrali mu pieniądze

Radzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy pobicia mieszkańca Radzynia Podlaskiego. Napastnicy pobili 26-latka za złożone wcześniej zeznania obciążające jednego z napastników.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w jednym z mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dwaj mężczyźni wtargnęli do mieszkania i pobili znajdującego się tam 26-latka, a następnie zabrali mu 900 złotych. Powodem ich zachowania miały być porachunki za wcześniej złożone zaznania, które obciążały jednego z napastników, a także odmowa 100 złotowej pożyczki

Policjanci do tej sprawy zatrzymali 27-latka i 30-latka z Radzynia Podlaskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie im zarzutu rozboju. Obaj przyznali się do winy. 30-latek dodatkowo usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, a także niestosowania się do wyroku sądu.

Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec sprawców rozboju tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

7 komentarzy

  1. Powinni dostać po dychu

  2. Rozbój, wtargnięcie do mieszkania, zastraszanie – zawiasów za to nie będzie. A mogli go rozjechać w biały dzień, w centrum miasta, na pasach. Dostaliby zawiasy i jeszcze współczucie od forum.

  3. Fajna Pani Policjantka 🙂

  4. Franiu jak masz znajomości i kolegów w miejscowej policji,to możesz, grozić, pobić, namawiać do pobicia ,zastraszac prześladować w różny sposób, mało tego jeszcze sama policja, będzie takiego człowieka zastraszać i grozić mu więzieniem, najważniejsze to mieć kolegów w policji, którzy na wiele pozwolą

  5. Prawdziwe bystrzaki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi