Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pobili mężczyznę za złożone wcześniej zeznania. Na odchodne zabrali mu pieniądze

Radzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy pobicia mieszkańca Radzynia Podlaskiego. Napastnicy pobili 26-latka za złożone wcześniej zeznania obciążające jednego z napastników.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w jednym z mieszkań na terenie Radzynia Podlaskiego. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dwaj mężczyźni wtargnęli do mieszkania i pobili znajdującego się tam 26-latka, a następnie zabrali mu 900 złotych. Powodem ich zachowania miały być porachunki za wcześniej złożone zaznania, które obciążały jednego z napastników, a także odmowa 100 złotowej pożyczki

Policjanci do tej sprawy zatrzymali 27-latka i 30-latka z Radzynia Podlaskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie im zarzutu rozboju. Obaj przyznali się do winy. 30-latek dodatkowo usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, a także niestosowania się do wyroku sądu.

Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec sprawców rozboju tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

7 komentarzy

  1. Powinni dostać po dychu

  2. Rozbój, wtargnięcie do mieszkania, zastraszanie – zawiasów za to nie będzie. A mogli go rozjechać w biały dzień, w centrum miasta, na pasach. Dostaliby zawiasy i jeszcze współczucie od forum.

  3. Fajna Pani Policjantka 🙂

  4. Franiu jak masz znajomości i kolegów w miejscowej policji,to możesz, grozić, pobić, namawiać do pobicia ,zastraszac prześladować w różny sposób, mało tego jeszcze sama policja, będzie takiego człowieka zastraszać i grozić mu więzieniem, najważniejsze to mieć kolegów w policji, którzy na wiele pozwolą

  5. Prawdziwe bystrzaki.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo