Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pobili mężczyznę i ukradli mu telefony oraz pieniądze. Pięć osób odpowie za rozbój (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Kraśnika zatrzymali pięć osób do sprawy rozboju na 22-latku. Dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku 22, 24, 30, 31, 44 lat usłyszało już za to zarzuty. Jak się okazało 30 i 31-latek posiadali również narkotyki. Wkrótce całą piątką zajmie się sąd. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

– Wstępne ustalenia w prowadzonym śledztwie wskazują na to, że kilkanaście dni temu 22-latek z Gminy Modliborzyce umówił się ze swoją rówieśniczką, zarazem koleżanką w Kraśniku. Ta z kolei na spotkanie przyszła z 24-letnią towarzyszką. Nakłoniły podstępem 22 latka do przyjazdu na teren jednej z posesji w Kraśniku. Tam czekało trzech mężczyzn w wieku 30, 31, 44 lat. Po zgaszeniu silnika, doszło do ataku na zaskoczonego kierowcę – relacjonuje aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna został siłą wyciągnięty z samochodu, a następnie był uderzany rękoma i kopany po ciele przez sprawców.

– 22 latek miał w samochodzie pieniądze i dwa telefony wartości niemal 6700 złotych, które prawdopodobnie zostały zabrane przez uczestników zdarzenia. Domniemani sprawcy wsiedli do samochodu, wtedy pokrzywdzony odjechał i udał się do szpitala. Policjanci po uzyskaniu informacji niezwłocznie przystąpili do ustalania personaliów. Kryminalni w kolejnych dniach stopniowo zatrzymywali podejrzewanych o udział w rozboju – wyjaśnia aspirant Paweł Cieliczko.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni odnaleźli również u 30 i 31-latka łącznie ponad 20 gramów narkotyków w postaci mefedronu, amfetaminy i marihuany.

– Policjanci ustalili również, że skradzione telefony są zakopane w kraśnickim lesie pod jednym z drzew, tam też je odzyskali. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec całej piątki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Trwa śledztwo w tej sprawie. Podejrzani z terenu Kraśnika nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Przed sądem za powyższe grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant Paweł Cieliczko.

9 komentarzy

 1. Kraśnickie gangusy 😀
  Ale puste łby…

 2. Dziwne, że tylko w piątkę. Trzeba było jeszcze po dwudziestu kolegów zadzwonić…

 3. No to długi, ciepły majowy weekend w pierdlu.

 4. Tempe to pokolenie. Do kamieniołomów z takimmi.

  • Po co kamieniołomy?
   Od razu utylizacja śmieci.
   Niestety jest tego coraz więcej.

 5. Co oni mają oczu z tyłu głow?

 6. A ten poszkodowany zawsze wozi nowe telefony czy miało być inaczej

 7. Rządy peło patologia czuje się bezkarna.

Dodaj komentarz

Z kraju