Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pobili bezdomnego, ukradli mu plecak z jedzeniem i pieniędzmi

Dwóch mieszkańców Puław trafiło do aresztu za dokonanie rozboju na bezdomnym mężczyźnie. Sprawcy pobili bezdomnego, a następnie ukradli mu plecak z jedzeniem, dokumentami i niewielką ilością pieniędzy.

W minioną sobotę puławscy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mężczyzny, do którego doszło w na ulicy Piłsudskiego w Puławach.

– Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że pobitym jest bezdomny, który przebywa od pewnego czasu w mieście. Mężczyzna, poruszający się o kulach siedział na schodkach przy jednym ze sklepów. Obok przechodziło dwóch mężczyzn i kobieta, których poprosił o papierosa. W odpowiedzi na to, mężczyźni zaczęli uderzać bezdomnego po głowie i zabrali mu plecak, w którym miał jedzenie oraz saszetkę z dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie kilkudziesięciu zł., po czym uciekli. Jak się okazało, spowodowali u pokrzywdzonego obrażenia głowy, w tym twarzy – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców pobicia bezdomnego mężczyzny. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Puław. 34 i 35-latek byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Zatrzymana została również towarzysząca im kobieta, bowiem okazało się, że była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

– Obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

2017-08-22 07:26:56
(fot. Policja Puławy)

18 komentarzy

  1. MYŚLAŁY CIOTY ŻE BEZDOMNEGO POBIJA I BĘDĄ BEZKARNI?! A TU ZONK. A TAK NA MARGINESIE JAKIM TCHORZÓLOWYM SCIERWEM TRZEBA BYĆ ABY BIC BEZDOMNEGO W DODATKU KALEKE????