Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po zderzeniu z osobówką pojazd ciężarowy przewrócił się na bok (zdjęcia)

W minioną sobotę w miejscowości Radcze doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów – osobowego i ciężarowego. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w godzinach wieczornych. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu się auta ciężarowego z osobowym na skrzyżowaniu w miejscowości Radcze, pomiędzy miejscowościami Jabłoń i Rudno.

Na miejscu policjanci ustalili, że 21-letni kierowca volkswagena passata obywatel Ukrainy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu kierującemu pojazdem ciężarowym marki Volvo, przewożącym stary chleb na paszę. Tym samym doprowadził do zdarzenia bocznego pojazdów. Po zderzeniu ciężarówką przewróciła się na bok, a przewożony w niej ładunek wysypał się.

19-letni pasażer passata, również obywatel Ukrainy, został przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń, a samo zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Początkowo droga była zablokowana w związku z prowadzonymi czynnościami oraz przeładowaniem na podstawiony drugi pojazd ciężarowy nadającego się do użytku przewożonego towaru. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Zaś sam sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po zderzeniu z osobówką pojazd ciężarowy przewrócił się na bok (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

3 komentarze

  1. Dowiedzieliśmy się co przewoziła ciężarówka – stary chleb na paszę. Za to wysokości mandatu możemy się tylko domyślać. 250-300PLN.

  2. a już myślałem,że to ł…

Z kraju