Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po raz ostatni w tym sezonie biegali nad Zalewem Zemborzyckim. City Trial wróci znów jesienią (zdjęcia)

Jak zwykle na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim zgromadziło się znaczne grono biegaczy. Najlepsi okazali się Michał Żuchowski i Katarzyna Falkowicz.

W sobotę, 9 marca, odbył się piąty, ostatni bieg w tym sezonie cyklu biegów przełajowych City Trial z Nationale-Nederlanden w Lublinie. Jak zwykle na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim zgromadziło się znaczne grono biegaczy. Niemal wiosenna aura sprawiła, iż na starcie stanęło 236 dorosłych i 55 dzieci.

Zwycięzcą dzisiejszego biegu został po raz kolejny Michał Żuchowski osiągając czas 16:40. Drugie miejsce zajął Krystian Kuna (czas 16:51), a trzeci był Błażej Ciżyński (wynik 16:58). Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo w cyklu odniosła Katarzyna Falkowicz, z czasem 19:51. Na podium znalazły się także: Magdalena Sekuła (20:16) oraz Natalia Zych (20:31). Najlepszymi biegaczami w sezonie 2023/2024 okazali się Michał Żuchowski oraz Dominika Łukasiewicz.

Biegi City Trial odbywają się w formule Grand Prix. Jeden sezon to pięć biegów na liczącej 5 kilometrów przełajowej trasie. Aby cieszyć się z pamiątkowego medalu oraz brać udział w rywalizacji w klasyfikacji generalnej trzeba ukończyć minimum trzy biegi. Sezon kończy się oficjalnym podsumowaniem, podczas którego wręczane są nagrody oraz pamiątkowe medale. Wydarzenie to odbędzie się we wtorek 19 marca w Klubie GYM Lublin. Zawody, oprócz Lublina, odbywają się także w: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Organizatorem jest Fundacja Krok do Natury.