Po raz kolejny na drogach naszego regionu odbędzie się Rajd Nadwiślański

Pod koniec maja odbędzie się Rajd Nadwiślański. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 390 kilometrów. Rywalizacja odbędzie się na trzech odcinkach specjalnych: Urzędów, Józefów i Wilków.

Na przełomie maja i czerwca miłośników sportów motorowych czekać będzie sporo emocji. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Rajdu Nadwiślańskiego. Będzie on drugą rundą tegorocznej rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Trasa rajdu wyznaczona została po drogach powiatu puławskiego, opolskiego i kraśnickiego, a bazą będzie tradycyjnie Park Naukowo Technologiczny zlokalizowany na obrzeżach Puław.

Ceremonia startu Rajdu Nadwiślańskiego odbędzie się w piątek 31 maja. Samochody i kierowców biorących w nim udział będzie można zobaczyć od godziny 20:00 przed Urzędem Miejskim w Puławach. Sama rywalizacja ruszy dzień później. Wyznaczone zostały trzy odcinki specjalne: Urzędów, Józefów i Wilków. Na pierwszym z nich załogi zaczną pojawiać się już od godziny 9:35. Po przejechaniu trasy uczestników rajdu czeka wizyta w strefie serwisowej, po której ruszą po raz kolejny aby przejechać tą samą pętlę. Około godziny 18:00 pierwsza z załóg powinna zameldować się na mecie.

Równolegle z walką o punkty krajowego czempionatu będzie toczyła się rywalizacja starszych pojazdów. Fani rajdowych klasyków zobaczą legendarne maszyny na tych samych odcinkach, jednak z godzinnym przesunięciem względem harmonogramu rajdu głównego. Wśród załóg w Historycznej Klasyfikacji Generalnej po pierwszej rundzie sezonu rozgrywanej wraz z RSMP prowadzi Piotr Zaleski w Porsche 911 SC.

Rajd Nadwiślański jest rajdem o nawierzchni asfaltowej. Łączna długość odcinków specjalnych wynosi 109.04 kilometra, cały rajd – łącznie z sekcjami dojazdowymi liczy nieco ponad 390 kilometrów. Ceremonia mety oraz rozdanie nagród nastąpi w sobotę 1 czerwca o godzinie 19:00 na Placu Fryderyka Chopina przed budynkiem Urzędu Miasta Puławy przy ul. Lubelskiej 5.

(fot. Foto Art Group)

1 komentarz

 1. Będę na 100%
  Uwielbiam stać przy długiej prostej i czuć ta prędkość 200km/h

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online